Raša - Marčana Horne

Re: Raša - Marčana Horne

PostPostao/la davorin » Pet vel 16, 2018 10:31 am

Kad smo već kod gradnje horni, ovdje to dobija i doslovni smisao! :lol:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6945
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Raša - Marčana Horne

PostPostao/la Pao Pepeo » Pet vel 16, 2018 11:00 am

Dacho napisao:A za ovo mozemo samo zamisliti koliko Hz moze reproducirati donju granicu...

s@ki napisao:šta je ovo, mudotres?

vjerujem da idu nisko koliko uho moze da cuje i nize..

davorin napisao:Kad smo već kod gradnje horni, ovdje to dobija i doslovni smisao!


ovo uvijek izleti cim se u google napise horna :D a interesantno mi je kako ocito je dio ljudske prirode kad covjek radi neke slicne ludosti uvijek slika zenu s time , kao da i ona ima posla s tim :lol: tu priznajem imao sam slicne sklonosti... :mrgreen:

ja se nadam da cu i ja jednog dana otvorit temu - sub horne
godinama mi se vrti ideja i zelja za jednim tako " nepotrebnim " gadetom... kojeg se jednostavno treba napravit
takva horna trebala bi bit dosta duga i ipak vanjskih dimenzija mala
za nase prosjecne sobe trebali bi se koristit mali zvucnici 6.5 inch a tang band ima par dobrih kandidata...
jedan od kojih W6 2100
https://www.parts-express.com/pedocs/sp ... -sheet.pdf
horna s njim iako bi joj duzina se kretala oko 5.5 do 6 m , vanjskih dimenzija ne bi prelazila 550x600x1200max Š-D-V . Ne mali zvucnik al opet sitan za ono sto bi mogao... mislim da bi i MOD bio s njim odusevljen ;)
takva horna radila bi se klasicnim materijalima , dal spera ili mediapan
Pao Pepeo
 
Postovi: 2199
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Raša - Marčana Horne

PostPostao/la Toma » Pet vel 16, 2018 5:35 pm

jako si strpljiv kad mozes ovakve stvari radit
Toma
 
Postovi: 506
Pridružen: Čet pro 22, 2016 11:53 pm
Lokacija: Split

Re: Raša - Marčana Horne

PostPostao/la Pao Pepeo » Pet vel 16, 2018 11:15 pm

da kazem da nemam bi mi vjerovao ?? :D al nije to uvijek vrlina...
ali pazi ovo je vec 3 godina da radim na tome... lovi me na valove :D mjesec dana radim na ovome pa me ulovi nesto drugo... i tako u krug
Pao Pepeo
 
Postovi: 2199
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Raša - Marčana Horne

PostPostao/la Master of disaster » Pet vel 16, 2018 11:16 pm

Pao Pepeo napisao: ... mislim da bi i MOD bio s njim odusevljen ;)

MoD misli da dobro misliš. :D

Nije da mi nije tako nešto palo na pamet...
Naletio sam i na jedan zgodan projekt:

http://industriumvita.com/folded-tapped-horn-subwoofer-tuned-for-17hz/

Jedno vrijeme sam se ozbiljno bavio mišlju da opravim jednog, ali već sam probao propisan sub, i koliko zbilja jako volim bas, toliko ne volim da mi pola stana zvecka kakofonijom koja mi odvlači pažnju od same muzike, pa sam se ipak odlučio držati plana da napravim one derivate Jensen Imperial horni.

Mislim i dalje me kopa napraviti taj sub ali... aaaaarghhhhhh :evil: :mrgreen:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Raša - Marčana Horne

PostPostao/la Pao Pepeo » Pet vel 16, 2018 11:37 pm

Master of disaster napisao:Jedno vrijeme sam se ozbiljno bavio mišlju da opravim jednog, ali već sam probao propisan sub, i koliko zbilja jako volim bas, toliko ne volim da mi pola stana zvecka kakofonijom koja mi odvlači pažnju od same muzike


vidio sam ovaj projekt , nema potrebe za radit s toliko vekikim zvucnikom
za nase prosjecne sobe horna mora biti mala , i odmah ispadne kvalitetnije napravljena..
ja planiram s manjim radit između 6.5 i 8 inch i opciju koristit 2kom u push pull spoju da se dobije sto manja i "jaca" horna
push pull bi bio dobar i jer dobijes na kraju linearni zvucnik koji ide u duplo manju komoru po volumenu sto je kod nekih 8 ca dobro zbog veceg Vas-a
od 8ca je interesantna ( isto od tang banda ) w69 subwoofer a i w8 740p , w8 2022
ja volim slusat reggae , dub , drum n bass i sl. sve muzika bass-a tako da me to ne gine...
pojacalo za to je nabavljeno jos prije 3-4 godine... :mrgreen:
Pao Pepeo
 
Postovi: 2199
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Raša - Marčana Horne

PostPostao/la pamook » Sub vel 17, 2018 10:55 am

Pao Pepeo napisao:
vidio sam ovaj projekt , nema potrebe za radit s toliko vekikim zvucnikom
za nase prosjecne sobe horna mora biti mala , i odmah ispadne kvalitetnije napravljena..
ja planiram s manjim radit između 6.5 i 8 inch i opciju koristit 2kom u push pull spoju da se dobije sto manja i "jaca" horna
push pull bi bio dobar i jer dobijes na kraju linearni zvucnik koji ide u duplo manju komoru po volumenu sto je kod nekih 8 ca dobro zbog veceg Vas-a
od 8ca je interesantna ( isto od tang banda ) w69 subwoofer a i w8 740p , w8 2022
ja volim slusat reggae , dub , drum n bass i sl. sve muzika bass-a tako da me to ne gine...
pojacalo za to je nabavljeno jos prije 3-4 godine... :mrgreen:


..imas moju potpunu paznju :D , pa .... kad uhvatis vremena.... eto..... :lol: :lol:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6276
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Raša - Marčana Horne

PostPostao/la s@ki » Sub vel 17, 2018 11:03 am

ma vid ti old skul rokija :D
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Raša - Marčana Horne

PostPostao/la sonny » Sub vel 17, 2018 6:11 pm

Ne bih ja rekao da je to oldschool...
Simple kind of man
Avatar korisnika
sonny
 
Postovi: 1910
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:59 pm
Lokacija: Rijeka/Gorsky kotar

Re: Raša - Marčana Horne

PostPostao/la Pao Pepeo » Sub vel 17, 2018 6:44 pm

sonny napisao:Ne bih ja rekao da je to oldschool...

također mislim da ni nema 10g oni koji su imali oznake dsm , punch hd i 25 to life serija su bili opasni :D
ali opet dobro... tako sam i ja gonio prve subove u kuci iako sam uvijek imao problema s napajanjem... radio dam neke jake stabilizatore napona i jos stosta al nije mi islo...
za tu namjenu imam jedno pojacalo koje je bilo za neki razglasni 15inch sub , 300w i s reguliranjem glasnoce i reza... trebao bi bit dobra stvarcica
vidi ga se iza oni crnih audax zvucnika na slici na drugoj stranici teme

pamook napisao:..imas moju potpunu paznju , pa .... kad uhvatis vremena.... eto.....


ajd da malo jos laprdam na temu :mrgreen: koja zabravo je i dio ove
sad bilo koje FR zvucnike da radim pomoc oko prvog naj dubljeg dijela dobro dođe ... pogotovo kad te ulove onih 5 zutih minuta
kod ovakvih horni dobra je stvar da ne treba radit par... od njih bi se trazilo da potegnu do max 60 Hz a ni tolko...
ova skica mi je bila pri ruci pa se tu vidi kako bi se to plus minus radilo...
kazem plus minus jer je bila jedna od prvih , kasnije sam ih malo bolje doradio pa se malo razlikuje od ove. Mislim na bolje... :mrgreen: i imam jedno dvije opcije koje ovise o koliko prostora se moze dat da zauzmu
Temu cu sigurno otvorit al kad krenem s tim ;)
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2199
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju