Raša - Marčana Horne

Re: Raša - Marčana Horne

PostPostao/la tom_hifi » Čet vel 15, 2018 7:21 am

Moram opet komentirati. Koji posao, strahovito dobro. Al bi bilo lijepo priključit GM-70 na njih. Velike horne, velika pojača :mrgreen:
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5300
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Raša - Marčana Horne

PostPostao/la Pao Pepeo » Čet vel 15, 2018 10:34 am

tom_hifi napisao: Al bi bilo lijepo priključit GM-70 na njih. Velike horne, velika pojača

bolje reci manje osjetljivi zvucnici i pojacala koja bi radila prvom naj linearnijem dijelu :D
pa nebi bila losa kombinacija...
zbog potrebe za malo vece snage si i radim ono EL86 pojacalo , pa cemocut sto i pojacalo i horne mogu

evo di je ovaj prjekt stao i od sad ce ici naprijed normalnom brzninom..
proslog sam tjedna napravio novi put horne , sad tu treba skinut viskove , i poljepit pluto iz unutra itd.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2192
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Raša - Marčana Horne

PostPostao/la Dacho » Čet vel 15, 2018 8:50 pm

Kao čudovište iz Lohnesa...opet si se zaigrao...
Super što stječeš ogromno iskustvo koje će možda netko drugi trebati.
Dacho
 
Postovi: 260
Pridružen: Sri lis 08, 2014 11:01 am

Re: Raša - Marčana Horne

PostPostao/la Dacho » Čet vel 15, 2018 8:56 pm

Što ne probaš ovakvu hornetinu da ne stane ni u furgon...
:D
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Dacho
 
Postovi: 260
Pridružen: Sri lis 08, 2014 11:01 am

Re: Raša - Marčana Horne

PostPostao/la Pao Pepeo » Čet vel 15, 2018 10:28 pm

Dacho napisao:Kao čudovište iz Lohnesa...opet si se zaigrao...


priznajem u ovim hornama ima malo i cudovista iz Lohnesa , malo spasavajmo brod koji tone.. i malo ako ne probas nikad neces dobit... :lol:

Dacho napisao:Što ne probaš ovakvu hornetinu da ne stane ni u furgon...


radit neke kopije me bas ne interesira... ali ima interesantni stvari kod ove horne
prvo je koristenje 8 inch drivera , koji su dans naj cjenjenji u svjetu ljubitelja dobrog zvuka
al ja o njima neznam jos sto da mislim... :think: susrete koje sam imao s dobrim takvim zvucnicima ostavljali su mi uvijek veliki upitnik nad glavom...
dal se moze naj siri spektar iz njih izvuc, ne moze
dali ono sto sviraju sviraju dobro , sviraju ali velik je to kompromis...
dali ima smisla radit s njima horne , ima... a boim se da i to mene ceka..
bili smo zajedno slusali one AER 8ce u hornama , u jednu ruku super srednji dio a u drugu razocarenje tesko...
ja nisam neki bass freak .. ali korijena glazbe tamo nema...
ali ove bijele horne su dobro osmisljene , imaju jako mali br zavoja i dosta ravnog dijela , i tako bi trebalo horne crtat
prvi zavoj je daleko od membrane zvucnika sto je dobro
kod ove moje malo me brine sav taj njen oblik koji je bio neizbjezan.. ali mi je drago da sam isao na 4inch jer mi je dozvolilo da rast horne bude veci . Milim da sa tim danasnjim malisanima i s ovakvom hornom basa bi trebao imat dosta i trebalo bi ici dosta duboko također.

U buduce volio bi izradit hornu koja ce imat jedan veliki blag zavoj koji se ni ne moze snatrat presavijanje. Takve horne vec postoje al sluze za pojacavat uzak spektar meni ce trebat nesto nalik na njih al do mi reproduciraju od 250-300Hz na dole. Pitam se isto dali je okrugli presijek naj idealniji... i volio bi jako probat i druge.U prirodi potpuno okrugli presjek nije viđen niti kod jednog uha ili grla.

Kod ovih bijelih horni koje je Dacho posto i kod mojih mislim da je povrsina usta pretjerana. Pokazalo se da horne s manjom površinom usta bolje rade. To ne mogu zapravo rec za sve zvucnike al sve vise se ide u tom smjeru. Imam ideju kako za neke probe smanjit povrsinu usta mojih horni bez nekih pretjerano velikih zahvata. Zapravo cjelog starog dijela
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2192
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Raša - Marčana Horne

PostPostao/la zuzi » Čet vel 15, 2018 10:37 pm

Neda mi se uploadati (valjda bi bilo pravilno napisati - usnimiti) WE ali valjda znaš za nju ali ju uopće ne spominješ ili je problem u driverima za njih.
Avatar korisnika
zuzi
 
Postovi: 870
Pridružen: Sri ožu 20, 2013 11:26 pm

Re: Raša - Marčana Horne

PostPostao/la Pao Pepeo » Pet vel 16, 2018 1:32 am

zuzi napisao:Neda mi se uploadati (valjda bi bilo pravilno napisati - usnimiti) WE ali valjda znaš za nju ali ju uopće ne spominješ ili je problem u driverima za njih.


ne spominjem ih jer iako iz iste obitelji jako se razlikuju s onime sto mene zanima
ali opet dobro znam za njih i svatko tko ovo interesira bi trebao...
meni bi bila neka zelja ili bar pokusavam napravit zvucnike za prostorije od 20-25 kvadrata , koje koriste samo jedan driver ili eventualno jos jedan samo da pomoc oko zadnje oktave
da dobro pokrije sto sire podrucje , ne bude pretjerano veliki gabaritma i ( za buduce horne :mrgreen: ) lake građe
to se po meni samo hornom moze ostvarit
niti jedna WE horna nije bas za neko siroko podrucje... to su uvijek bile kombinacije horna koja je svaka odrađivala svoj dio
razglas ugl . koj vjerujem da kome si ga moze priustit i ima pravilnu sobu za njega pruza uzitak u slusanju
ali opet western electric je jedan od razloga zasto toliko volim ovaj "sport" i od njega bi se trebalo puno naucit i to primjenit u sa suvremenim driverima koji opet mogu puno vise nego su tad mogli
njihove horne isto nisu imale nagle kutove , presavijanja i neke od njih su jos dan danas uzor

P.S.

sjetim se onih vasih zelenih SABA cesto... :violin:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2192
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Raša - Marčana Horne

PostPostao/la Dacho » Pet vel 16, 2018 8:59 am

Varijacija na temu...
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Dacho
 
Postovi: 260
Pridružen: Sri lis 08, 2014 11:01 am

Re: Raša - Marčana Horne

PostPostao/la Dacho » Pet vel 16, 2018 9:02 am

A za ovo mozemo samo zamisliti koliko Hz moze reproducirati donju granicu...
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Dacho
 
Postovi: 260
Pridružen: Sri lis 08, 2014 11:01 am

Re: Raša - Marčana Horne

PostPostao/la s@ki » Pet vel 16, 2018 10:15 am

Dacho napisao:Varijacija na temu...



šta je ovo, mudotres? :D
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju