I opet Westra

Re: I opet Westra

PostPostao/la pamook » Sri pro 20, 2017 8:45 pm

...priprema za slanje :P ... prema Davorinovim uputama, malo sam prokopao pa nasao:

20171220_190718.jpg


20171220_190821.jpg


20171220_190857.jpg


Odmotao sam malo sa zavojnica pa mjerio, obje su sada na 0,22mH (0,6R), visokotonci idu takodjer, a za visoke ce trebat 3,3uF ali ih nemam... imam Wima 2,2uF 63V i mogu dodati jos po jedan Wima 1uF 63V ako odgovara, nemam niti jedan od 3,3uF a da je "u komadu"

Eto, sritan Bozic ;)

(shodno situaciji, ne idu me bas smajlici, ali nadoknadit cu vremenom )

nadam se poslat cim prije, vrlo vjerojatno sutra
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6276
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: I opet Westra

PostPostao/la davorin » Sri pro 20, 2017 10:00 pm

Zapravo treba 0,21uH (točnije 0,212uH!) prema bas zvučnicima i 3,3uF prema visokotoncu za rez od 6dB/oct. na F~6000Hz. Treba na zavojnicama odmotati još po koji zavoj, a kondenzatore od 3,3uF imam ja (molim adresu na PM!).
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6945
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: I opet Westra

PostPostao/la Toma » Sri pro 20, 2017 10:20 pm

ja sa tim westrama nisam uspia ništa basa izvuc.Sve ispod 120hz je bilo prilicno slabo.Mozda jer sam ih koristia u 21l zatvorenoj kutiji.
Toma
 
Postovi: 506
Pridružen: Čet pro 22, 2016 11:53 pm
Lokacija: Split

Re: I opet Westra

PostPostao/la pamook » Sri pro 27, 2017 9:56 pm

...danas stigao do mene paketić od Davorina sa 3,3uF folijama, pa sam prepakirao s ostatkom obećanog i poslao... obećano mi je da će stići do petka (HPexpress, 48 sati dostava) do 20.00...

ako bude sreće i pameti, imat ćeš zanimljiv vikend i doček stare/nove godine :obscene-drinkingcheers:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6276
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: I opet Westra

PostPostao/la Vulkanizer » Sri pro 27, 2017 10:51 pm

pamook napisao:...danas stigao do mene paketić od Davorina sa 3,3uF folijama, pa sam prepakirao s ostatkom obećanog i poslao... obećano mi je da će stići do petka (HPexpress, 48 sati dostava) do 20.00...

ako bude sreće i pameti, imat ćeš zanimljiv vikend i doček stare/nove godine :obscene-drinkingcheers:

:o Ne znam što bi reka za vas dvoje konsprativnih :D ma da sam vas bar poznava ono kad su mi trebali žiranti za kredit . :lol:
Što se tiće HP -expresa , sriča pa je i subota radna , možda i stigne :D

Toma napisao:ja sa tim westrama nisam uspia ništa basa izvuc.Sve ispod 120hz je bilo prilicno slabo.Mozda jer sam ih koristia u 21l zatvorenoj kutiji.

Sad do kolike dubine ide , nemam čime izmjeriti , ali i nije mi toliko važno .Ovde se radi o tome da zvučnici korektno uzvuku što više iz pojčala od 5-6 w . Da sam ih platio nulu i po -dvije više onda bi ih malo i oštrij sudio . Ali za muziku koju ja uglavnom slušam (kraj 60tih ) pogotovao vokale s akustični gitarama , su super , za neke kompleksnije simfonije , vidjet ćemo , experiment je u tijeku . :)
Once there was a way to get back homeward
Avatar korisnika
Vulkanizer
 
Postovi: 311
Pridružen: Pet stu 27, 2015 9:04 pm

Re: I opet Westra

PostPostao/la Master of disaster » Sri pro 27, 2017 11:37 pm

Jedini "aranžman" u kojem su mi te westre dobro radile je Davorinov line array.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: I opet Westra

PostPostao/la davorin » Ned pro 31, 2017 9:36 pm

Halo majstore, radi li bolje sa visokotoncem?
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6945
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: I opet Westra

PostPostao/la Vulkanizer » Ned pro 31, 2017 10:16 pm

davorin napisao:Halo majstore, radi li bolje sa visokotoncem?

Puno , evo taman pišem :D
Once there was a way to get back homeward
Avatar korisnika
Vulkanizer
 
Postovi: 311
Pridružen: Pet stu 27, 2015 9:04 pm

Re: I opet Westra

PostPostao/la Vulkanizer » Ned pro 31, 2017 10:20 pm

Master of disaster napisao:Jedini "aranžman" u kojem su mi te westre dobro radile je Davorinov line array.

A i ovo je Davorinov projekt , pa ti reci da ne valja :lol:

Dakle konspiratori Davorin i Pamook odlučili pogurat projekt , pa mi poslali kondezatore ,zavojnice i visokotonce . A kad se več gura a u kutiju stane, Pamook uguro još i po prašćiča što u sušenom , što u prženom stanju . I sve je to HP dostavio u rekordnom roku . Daklen , kad smo provjerili prehrambene proizode i kad je moja Slavonka uzadhla , e ovo je pravo ''naše'' domače i kako toga više nema ,pristupio sam montaži visokotonaca . I sad se činele čuju ,rekao bi taman . Treba kutije opet odnjet u dnevnu sobu i poslušat to u ''primjerenom prostoru ,ali mislim da neće trbat dodavat otpore za smanjenje glasnoće visokotonca. U međuvremenu sam i zvučnike izmjestio na vanjsku snagu prednjice ,membrane su se razradile pa su i srednji tonvi dobili na bisrini .
Malo me izludilo ovakvo slušanje muzike , nisan ja 'viko sušat sad jel se ćuje trzalica , ili ćinela ,jel čelistica depilirala noge il nije pa čelo zvči malo oštrije il pitomo itd.
Zato sam sinoč pribjegao dukčijem mjerenju .Zgasio sam svijetlo i pustio Sajmona ,pa Joan Baez , pa malo Byrdsa ,I nakon pozdrava susjedima sa '' I Fought the Law '' u Clashovoj verziji , rezultati su bili , šalica čaja i dva deci viskija bez leda jer sam malo prehlađen .Dakle nije uopće loše , al može bolje . Pjačalo je vrhunsko , zvčnici solidni al radio i plagirani cd-i su slaba karika . Hitno mi treba RIAA, da ja pusti vinile , tamo sam doma. Vjerujem da će tad rezultati mjerenja biti da ih ni Draženova pecara pokrit neće :dance:

Samo koji Riaa , po ćijoj shemi ;)

PS.Pamooće , nešalji više elektronike bar misec dana krcat mi je frižider a bogami i špajiza :D

ZV1.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Once there was a way to get back homeward
Avatar korisnika
Vulkanizer
 
Postovi: 311
Pridružen: Pet stu 27, 2015 9:04 pm

Re: I opet Westra

PostPostao/la Edison » Pon sij 01, 2018 1:34 am

Vulkanizer napisao:Samo koji Riaa , po ćijoj shemi ;)


Pa mozes po davorinovoj, kad te vec krenulo... ;)

A mozes i po de Paravacinijevoj 834P.

Evo ima ovdje nesto:

http://www.diy-audio.com.hr/viewtopic.php?f=6&t=1944

http://www.diy-audio.com.hr/viewtopic.php?f=6&t=2910

Radio je SaWa, nasi decki iz Istre, nitko se jos nije zalio...
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5681
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost

cron