Lakiranje zvucnika

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la deleted user » Čet lip 18, 2015 4:46 pm

Ja bi da radim tako sebi, buduci su identicne plocice jedna iznad druge, provukao "vertikale" u vidu "punog" vodica kroz sve tri plocice i polemio dovodne "ufrkane" zice na srednju plocicu. Ali to sam samo ja a buduci sam tvrdoglav, i taman da je to rjesenje potpuno elektr(on)icki neispravno, napravio sebi tako jer lijepo izgleda. :mrgreen: Naglasavam ono DA RADIM, jer inace ionako nista ne radim.... :lol:
deleted user
 
Postovi: 1624
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 4:11 pm

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la Dean » Čet lip 18, 2015 6:36 pm

LesFaul napisao:...... Naglasavam ono DA RADIM, jer inace ionako nista ne radim.... :lol:


:bow-blue:
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la Zmajz » Čet lip 18, 2015 6:40 pm

To je odgovor na vječno pitanje: Šta radim kad ništa ne radim?
To samo kod nas....
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2593
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la joe dalton » Čet lip 18, 2015 8:20 pm

yoke napisao:ajmo sad malo o nacinu povezivanja, ozicenju ;
prvo napjanje aleph P1.7
prica ide;
jedan toroid 2x30V po strani..ili ti ga, jedan trafo za 3kanala

- toroid 60V
- 1 x PCB s ''reguliranim'' napajanjem na kojoj je cca 4000uF
i od tud ide na 3 x PCB P1.7 od kojih svaka ima jos 2000uF

povezivanje sam planirao napraviti kao na donjim skicama
e sad;
- dali zice + i - ufrcem jednu oko druge ? (ili nema veze pa mogu koristiti obicni dvozilni kabel ?

Najbolje ufrkati, ali obzirom na dužinu i dodatne kapacitete na pločici pretpojačala nije kritično.

yoke napisao:- bez obzira dali ih ufrcem ili ne, dali ih grupno vodim, jednu uz drugu, skoro do tiskanih predpojacala i onda svaka ide na svoju tiskanu ?
- ili svaka moze voditi svoju politiku ? (donja skica)

Opet svejedno. Ali zašto uopće voditi tri žice? Dovedeš na jednu od pločica i onda brikaš na drugu pa na treću. Potrošnja je minimalna, a imaš još i dodatne kapacitete na pločicama preampa.
yoke napisao:- dali bi zice koje idu od napajanja do pretpojacala trebale sve biti iste duzine ili nema veze ?

Ajd razmisli kakve bi veze moglo imati ako su različite?
Što misliš kolike su ti razlike u vrijednostima komponenata na pločicama pa da bi ti par cm dužine žice trebao biti neki problem?

I btw. kakve veze ovo sve skupa ima sa lakiranjem zvučnika????? :angry-banghead:
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2563
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la yoke » Čet lip 18, 2015 9:44 pm

ma rekoh s obzirom na hrpu zicurina, da nebi bila neka zehebancija s masama

imao sam slicnu pricu s pojacalima...
na pet kanala (gainclone) sam poveza na nacin kako je tom napisao, a i les je na trgu tog
s tim da je kod lesa to ipak na srednjoj plocici pa se radi razvod, sto je po meni bolja solucija
uglavnom, kad sam tako povezao imao sam brum

pa eto, da mi se ne ponovi :mrgreen:
ne znam dali to ima ovjde neke veze ili ne...
rekoh bolje pitati
:mrgreen:

duzina, je', ajd nebitna...
ali opezt sam racunao mozda je radi mase/0

doduse, nemam masu kao masu, vec + i 0...a to je valjda isto gofno

s druge strane, nije mi ni zgodno da provucem zicu kroz tiskanu pa da zalemim jer je zafrka ako se nesto treba razmontirati (kolike su sanse da necu trebati nesto razvidati ?!?!?!?!? :mrgreen:

tako da cu morati malo razmisliti kao izvesti/pospajati.

zasto u temi lakiranje
:|
pa da ne otvaram jos jednu temu s mojim pizdarijama :mrgreen:

Slika

Slika

Slika

nazalost, nece ovo tako brzo
trebam jos ispilati L profile za AlephP1.7
onda mosfete i zavidati te polemiti

+ fali/e mi transfor/i za AYA II i jedan od 9V za DSP

ali za sad je sve vise manje ok
visina je manja od 14cm
sve rupe su na ok pozicijama

jos moram skuziti da je ulaz a di izlaz na onim tiskanim od RelVol3
laganini
:mrgreen:
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3948
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la Dean » Čet lip 18, 2015 9:52 pm

A kak ćeš pikati činčeve kad su u sred kutije? :think:
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la pamook » Čet lip 18, 2015 10:00 pm

Dean napisao:A kak ćeš pikati činčeve kad su u sred kutije? :think:


a problema malo sve odmaknit i odsarafit gornju i / ili prednju plocu i uštekaš....
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6287
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la yoke » Čet lip 18, 2015 10:03 pm

Cinceve necu koristiti...
ide I2S ulaz i izlaz....
doduse,mozda iskoristi/ostavim opciju analognog ulaza...ali to su samo dva cinca/prva dva...to nije problem

i2s ulaz je tamo di su one tri bijele zice (mini coax) a izlazi su na strani gdje je aya dac...
mozda se vidi red rupica gdje treba zalemiti konektore....
Zadnja izmjena: yoke; Čet lip 18, 2015 10:20 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3948
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la sonny » Čet lip 18, 2015 10:04 pm

2pamook : Isssssss :lol:
Simple kind of man
Avatar korisnika
sonny
 
Postovi: 1910
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:59 pm
Lokacija: Rijeka/Gorsky kotar

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la joe dalton » Čet lip 18, 2015 10:15 pm

yoke napisao:zasto u temi lakiranje
:|
pa da ne otvaram jos jednu temu s mojim pizdarijama :mrgreen:

Što misliš da to forumski engine neće podnijeti? :lol:
Otvori slobodno. Ovako ćeš se pogubiti i ti i mi.
Još kad kreneš tražit nešto za koju godinu....
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2563
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju