Lakiranje zvucnika

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la davorin » Uto sij 21, 2014 5:41 pm

s@ki napisao:mali.. ne izazivaj :D
Klokan napisao:Potkupljivog admina kojemu je netko platio da nam rasturi forum :think: :lol:

:text-offtopic: ...Baš sada kad bi trebalo početi dogovore za novi TF... :angelic-green:
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 7234
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la Klokan » Ned sij 26, 2014 4:15 am

Pa da Davorine, i meni tu nesto smrdi... A vidis da su i indirektne pretnje pale :) :whistle:
Avatar korisnika
Klokan
 
Postovi: 628
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 12:36 am
Lokacija: Pakrac - Osijek, Hrvatska

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la yoke » Sub vel 15, 2014 12:28 pm

Napokon mi stigli magneti...
sad jos jedno blesavo pitanje...

Plan je izbusiti rupu za magnet u sperploci,natrackati ljepilom i tutnuti magnet u rupu...
malo zakitati i preci furnirom preko tog

pitanje ;
Koje ljepilo da koristim za spoj magneta i sperploce... super attack je dovoljan ?
Ne zelim da se odljepi pa da mi ispupci furnir :mrgreen:
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3948
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la davorin » Sub vel 15, 2014 12:33 pm

Epoxid! Ta ljepila tipa SUPER-XYZ nisu temperaturno kompatibilna sa niti jednim materijalom, pa pucaju prilikom promjena temperatura.
Alternativa je NEOSTIK, koji je odličan ukoliko se radi pravilno s njim.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 7234
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la Khadgar2007 » Sub vel 15, 2014 12:39 pm

Dobro kaže Davorin. Ta njesra od super-nešto ljepila su jedino dobra da si zalijepiš prste. Oduvijek koristim neostik,epoxy ili drvofix zavisi ča lijepim. Za takve stvari poput ovoga ča bi ti trebao uvijek koristim epoxy jer ga imam,ne treba velika količina pa zapravo nije niti skup ako se sve uzme u obzir.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 6192
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la yoke » Sub vel 15, 2014 12:43 pm

Nekakav epoxid mi zvuci bolje...

neostik se ne sjecam kad sam zadnji put koristio..ali u sjecanju mi je kao trajno elasticno ljepilo
a to mi nekako ne pase...
mislik da ce se bilo kakav pomak poceti nadzirati kroz furnir...

zato bi nesto "kruce"

Cak mislim da temperaturne razlike ovdje nebini ni bilo...dobro bilo bi ali to je cca od 18-25*...kucni uvjeti
magnet bi isao u rupu unutar poprecnih slojeva sperploce...tako da se nebi imao gdje mrdati

ali mislim da je epoksi dobra solucija...
Tnx ;)
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3948
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la Khadgar2007 » Sub vel 15, 2014 12:48 pm

Tuba(zapravo dvije) ti je cirka 50-70kn zavisi koji. Ako nađeš od Bizona epoxy a trebalo bi biti u Bauhausu ili tako nečemu uzmi to. Ja sam stvarno zadovoljan sa njime.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 6192
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la Dean » Sub vel 15, 2014 1:17 pm

Ja ih ne ljepim. Bušim rupu na mjeru i stamo ih uguram unutra. (normalno) :mrgreen:
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la davorin » Sub vel 15, 2014 1:23 pm

yoke napisao:...neostik se ne sjecam kad sam zadnji put koristio..ali u sjecanju mi je kao trajno elasticno ljepilo
a to mi nekako ne pase...

Neostik se koristi prilikom ljepljenja grijača u perilici rublja, gdje bi svaki pomak uzrokovao prodor vode! Naziv "trajno elastično" je više vezan uz elastičnost prilikom razlike temperatura 2 zaljepljena predmeta od različitih materijala (čitaj: materijali sa različitim temperaturnim koeficijentom!), a manje da se ponaša kao guma. Ukoliko se pravilno nanese (vrlo tanki sloj ljepila na oba predmeta, 10-15 minuta sušenja na zraku, kontakt namazanih predmeta bez pomicanja i držanje pod pritiskom 1-2 sata ovisno o temperaturi okoline, 24 sata bez opterećenja između zaljepljenih predmeta), Neostik gotovo nije moguće odljepiti i pomaka među zaljepljenim predmetima zapravo i nema.
yoke napisao:...Cak mislim da temperaturne razlike ovdje nebini ni bilo...dobro bilo bi ali to je cca od 18-25*...kucni uvjeti...

Tempraturne promjene u kućnim uvjetima su vrlo velike za materijale koji imaju takvu razliku u temperaturnim koeficijentima kao što su metal-ljepiloSUPERxyz-drvo i gdje pomak od nekoliko stupnjeva znači rastezanje/skupljanje metala za 1-2%, a ljepilo koje je kruto kao staklo nema nikakav pomak ili će ga imati par sati nakon rastezanja metala. Također je situacija slična kad se drvo/šperploča skuplja/širi pod utjecajem vlage.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 7234
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la yoke » Sub vel 15, 2014 2:20 pm

evo kupio neko dvokomponentno epoxy od patafiksa
manje tube, dovoljno za 8-12magneta
jos nisam odlucio koliko cu ih staviti / 4 ili 6 po stranici

uzeo sam male neodijumske, promjera 10mm visine 2.5mm...dosta su jaki, zako da mislim da na prenji gril uopce ne moram stavljati magnet, vec je i metal doboljan...

da, u kucnim uvjetima, je vlaga problematicnija od temperature...
samo mislim da je sperploca otpornija od MDF,iverala, sto se tog tice...bas zato magnete stavljam u spreplocu...

idem sad malo kitati, ljepiti i na kraju brusiti...
postam koju fotku na kraju ;)
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3948
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Google [Bot] pregledava forum i 1 gost