PHILIPS INTEGRIRAC

PHILIPS INTEGRIRAC

PostPostao/la cappucino » Čet tra 02, 2020 8:49 pm

Evo šta mi je danas prošlo kroz prste. Nije moj, več me vlasnik istog pita za savijet isplati li se popravljati ga?
Kažem ja njemu : daaaaa! ka je hi-fi u pitanju,uvijek :D :D :D
Naime: prvo---- speaker-A radi , speaker-B ne radi.
drugo----prilikom uključivanja membrane nezgodno "bup" prema van i vrati se.
Ništa ja nisam dirao samo poslikao. Sviđaju mi se detalji oko pota za glasnaću, preklopnik input selektora,sve izgleda kvalitetno.
Pitanje : diram li išta ili ima tko da mu ga šaljem?
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1613
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: PHILIPS INTEGRIRAC

PostPostao/la tom_hifi » Čet tra 02, 2020 9:11 pm

Speaker B vjerojatno preklopnik, ako ide preko njega?

'Bup' na pocetku je normalan, pojacalo nikakvu zastitu nema.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5300
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: PHILIPS INTEGRIRAC

PostPostao/la aparatusonitus » Čet tra 02, 2020 9:36 pm

Kako nema zaštitu...pa taj "blup" prilikom opalenja je upravo zbog zaštite koja ne može da omane...uvijek je tu.
Avatar korisnika
aparatusonitus
 
Postovi: 281
Pridružen: Čet ruj 05, 2013 11:05 am
Lokacija: Split

Re: PHILIPS INTEGRIRAC

PostPostao/la grunf » Čet tra 02, 2020 9:41 pm

ja bi mu prominia sve elektrolite ,e sad koliko je to isplativo ne znam, napajanje je jednostruko, odatle 'blup'
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2446
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: PHILIPS INTEGRIRAC

PostPostao/la aparatusonitus » Čet tra 02, 2020 9:47 pm

Tako je, jednostruko napajanje je uzrok, stoga je obavezno C607 na izlazu, pa kad se isti napuni/isprazni za posljedicu imamo "blup". U svakom slučaju interesantno je da se radi o CFA pojačalu s komplementarnim CFP na izlazu.
Avatar korisnika
aparatusonitus
 
Postovi: 281
Pridružen: Čet ruj 05, 2013 11:05 am
Lokacija: Split

Re: PHILIPS INTEGRIRAC

PostPostao/la tom_hifi » Čet tra 02, 2020 9:56 pm

aparatusonitus napisao:Tako je, jednostruko napajanje je uzrok, stoga je obavezno C607 na izlazu, pa kad se isti napuni/isprazni za posljedicu imamo "blup". U svakom slučaju interesantno je da se radi o CFA pojačalu s komplementarnim CFP na izlazu.


Rješenje može biti i relej, kada se svi kondenzatori promijene. Taj zadnji izlazni bi trebao prilično kvalitetan biti.

A blup sam imao i kod drugih topologija, ali nebitno sad, ovdje je to izlazni kond.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5300
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: PHILIPS INTEGRIRAC

PostPostao/la aparatusonitus » Čet tra 02, 2020 10:08 pm

Kod drugih topologija, ako nema kašnjenje uključivanja zvučnika preko releja, naravno da imaš blup iz istog razloga kao što je kod gore navedenog pojačala - kondenzator(i) u napajanju koji su kao kod Philips u seriji s izlaznim signalom, opet kao i kod Philips, samo što je to kod Philips očigledno, dok kod drugih pojačala s simetričnim napajanjem moraš "vidjeti" kuda sve idu ulazno/izlazne struje, pa onda zaključiš da imaš ne jedan nego dva elektrolita u seriji s izlaznim signal...gore nego kod Philipsa :o
Avatar korisnika
aparatusonitus
 
Postovi: 281
Pridružen: Čet ruj 05, 2013 11:05 am
Lokacija: Split

Re: PHILIPS INTEGRIRAC

PostPostao/la ziki » Čet tra 02, 2020 10:19 pm

Jao moje prvo pojačalo :).
ziki
 
Postovi: 544
Pridružen: Čet svi 16, 2013 9:59 pm

Re: PHILIPS INTEGRIRAC

PostPostao/la Bepone » Čet tra 02, 2020 10:20 pm

je dela to dobro ili, mene zanima"! ima lepi potovi i trafo , a ako dela jos bolje!
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: PHILIPS INTEGRIRAC

PostPostao/la tom_hifi » Pet tra 03, 2020 6:16 am

aparatusonitus napisao:Kod drugih topologija, ako nema kašnjenje uključivanja zvučnika preko releja, naravno da imaš blup iz istog razloga kao što je kod gore navedenog pojačala - kondenzator(i) u napajanju koji su kao kod Philips u seriji s izlaznim signalom, opet kao i kod Philips, samo što je to kod Philips očigledno, dok kod drugih pojačala s simetričnim napajanjem moraš "vidjeti" kuda sve idu ulazno/izlazne struje, pa onda zaključiš da imaš ne jedan nego dva elektrolita u seriji s izlaznim signal...gore nego kod Philipsa :o


Sve si rekao! :)
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5300
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm


Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 16 gostiju