Šta se radi...a ima veze sa....

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la yoke » Uto kol 14, 2018 9:33 pm

Imam i shemu, sibnem ti na mail (samo da uhvatim vremena)...
A tek da vidis mjerenja :lol: :lol: :lol:
A svigdje kao super recenzije...bice radi tog treceg drajvera koji je kod tebe :lol:

Ovo je odradjeno na ruke, pa ima sitnih odstupanja :mrgreen:
Ali vjerujem da ce svirati negdje li/la...ako je shema ok...

Uzeo sam onako,polujeftine komponente jer ne vjerujem da bi sa ikakavim srebrom dobio ista vise uz ovakve drajvere...

I da...konektori kostaju vise od drajvera... :mrgreen:
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Pao Pepeo » Uto kol 14, 2018 11:37 pm

yoke cim si trazio one male TB visokotonce smrdilo mi je da ces ici ovo radit :mrgreen:
ajd zanima me kako ovo zvuci ( a i kako izgleda skretnica + korekcije ako ih ima ) fountek je fr88ex ?? ili fe85 ??

Od TB subova ja sam zapeo na ovog od kad je izasao...
http://www.tb-speaker.com/products/w6-2100
a i na W8 2022 veceg brata i na W69 rođaka

P.S.
neznam zasto nikad ne otvoris temu i tamo sve to lijepo prezentiras ... :think: bo... ;)
Pao Pepeo
 
Postovi: 2200
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la yoke » Sri kol 15, 2018 7:24 am

Uzeo sam 85ticu...
Negdje po recenzijama sam naletio da koriste "kastm" 88 sa obicnim magnetom, a na grafovima je to vise slicilo na fr od 85tice nego 88mice...

S obzirom da sam se spremao na godisnji, i znam da bi nesto morao raditi, rekoh bolje uzeti neki jeftilen projekt pa spusiti 500kn nego neki gdje cu spusiti 5000kn kad ih budem prodavao

Mislio sam raditi SBacoustics microkit, al ovo mi ljepse izgleda, pa eto...

S obzirom da nisam uspio naci nikog sa cncom, rekoh idem to napraviti na ruke...bar za prvu ruku...
Materijal me dosao oko 150kn...i dvi ure posla...pa nes ti...

Unutarnji volumen mi je nesto mani od originala jer je tamo jedna bocnica tanja od druge, ali mi se nije dalo zafrkavati sad s tim...
Bit ce to ok...

Zasto su uzeli founteka, vjerujem najvise radi izgled i cijene
Ima mali scanspeak oznake u stilu f5 ali je 5x skuplji
SBacoustics isto ima ok drajvera, jeftinih, ali mu je oblik malo zahtjevniji...

Kosara od 1138 ozgleda jadno, ali prijatelj kaze da je odlican drajver ( on se vec susretao s njim i maltretirao ga...kaze da je super,da ne skripi i slicno...)
Isto tako u originalu su radi izgleda stavljali ukrasne prstene oko drajvera...to isto necu moci jer nemam cnc a na ruke ga nemrem napraviti

Laganini

Pao, daj email da ti sibnem shemu ako zelis
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Pao Pepeo » Sri kol 15, 2018 10:25 am

npilar150@gmail.com

yoke napisao:Kosara od 1138 ozgleda jadno, ali prijatelj kaze da je odlican drajver ( on se vec susretao s njim i maltretirao ga...kaze da je super,da ne skripi i slicno...)Isto tako u originalu su radi izgleda stavljali ukrasne prstene oko drajvera...to isto necu moci jer nemam cnc a na ruke ga nemrem napraviti


ako hoces mogu ti ih ja istokarit od drva , al malo se trebat neke prilagodbe napravit
originalni su metalni , promjeri bi trebali biti 161-123 i 94-68 ( al provjeri ) to ce se napravit samo vjerujem da su debeli svega koj mm..
ako bi se radilo od nekog gusceg drva , hrast , bukva , maslina ( ako se nađe dobar komad za veci prsten ) moglo bi se na 5mm + -
ako ti je ostalo onog koriana ( se tako zove ona plastika s kojom si radio prednje ploce za zvucnike ?? ) vjerujem da bi se moglo i od njega
znaci trebalo bi se za koj mm vise upustit zvucnike
kasnije si od istog materiala napravis i pravokutnik di ti dođe visoki i konektori

vizualno bi moglo ispast isto lijepo samo trebas pripazit na kombinaciju boja - odnosno drva ako budes furnirao kutije
tamnog drva nemam ( zapravo imam al ti nedam !! :mrgreen: treba mi za nesto ) tako da ce ti prsteni biti svjetli , hrast , bukva i sl.
tako da si onda napravis kutije tamnije...
ili nađi neki mahagoni ili sl.

jedan par fe85 imam i ja , samo nikako napravit nesto s njima... mozda male BR
Pao Pepeo
 
Postovi: 2200
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la yoke » Sri kol 15, 2018 2:49 pm

Corian/kerrock ili kako se vec pisu, su po meni dosta krti i strah me da bi pucali kad bi se pritegnuli
Koliko sam skuzio, oni stave prsten pa onda pritegnu, preko prstena...
Mislim da bi savrseni bili prsteni od aluminja, ekosirani u crno :mrgreen:

Dali ti mozes napraviti prsten od aluminja ?

Mislim da se corian/kerrock mogu nabaviti preko njuskala..kao ostatci, samo je to debljine 12mm pa bi ih trebalo i stanjiti, dali ti je to problem za napraviti ?
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la yoke » Sri kol 15, 2018 2:54 pm

http://www.diyaudio.com/forums/multi-wa ... one-2.html" target="_blank" target="_blank

Evo nasao i neku temu na diyaudio...samo neki osnovno podatci
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Pao Pepeo » Sri kol 15, 2018 3:20 pm

yoke napisao:Dali ti mozes napraviti prsten od aluminja ?


od metala nista...

yoke napisao:Corian/kerrock ili kako se vec pisu, su po meni dosta krti i strah me da bi pucali kad bi se pritegnuliKoliko sam skuzio, oni stave prsten pa onda pritegnu, preko prstena...


da radim zaljepio bi s epoxi komad corian-a :) na komad drva i njega stegnut u glavu
to bi se moglo kod tebe dobro izvest jer jedna strana ti je ravna ( ta bi bila ona prema glavi odnosno ona zaljepljena na drvo ) i ta strana se kasnije odreze

ako na njuski ima za uzet od 12 mm mislim da bi bilo dobro... trebala bi ti dva komada 170x170x12 za napravit i male i velike prstene ( dobro bi bilo imat jos jednog za rezervu... )
stigne se istokarit manji u vecem jer su + - 161-123 i 94-68
mislim da bi se uspijelo...

ja sam pratio temu na forumu od susjeda..
https://www.diyaudio.rs/topic/7780-boenicke-w5-se/
Pao Pepeo
 
Postovi: 2200
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la yoke » Sri kol 15, 2018 4:29 pm

Mislim da sam od nekog od te ekipe/susjeda i dobio fajlove (koje sam ti prosljedio na mail)

Bacim malo pogled po njuskalu pa ti se javim...s tocnim dimenzijama... :mrgreen:
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la s@ki » Čet kol 16, 2018 8:30 am

ako ti bijeli corian igra (ili neka varijacija na temu bijele) i nisi izbirljiv što se debljine tiče smatraj riješenim :)

I stvarno, zašto ne posebna tema neg ovak ?
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la yoke » Čet kol 16, 2018 11:32 am

mere i bijela...valjda...javim se ovih dana... :lol:

nova tema,
pfff
ol vam nije dovoljno mojih beskorisnih postova :snooty:
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju