Šta se radi...a ima veze sa....

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Fantocci » Pon ožu 18, 2024 9:53 am

Znali li netko, koji je taj element sa oznakom IC na pločici pojačala za slušalice?
Odmah se zadimilo iz njega, čim je spojeno. Zbog toga se ne vidi tekst na elementu.
Spojeno je prema oznakama +- na 12V DC, sigurno nije bilo pogrešno.

Ova pločica: MAX4410

MAX4410.jpg


https://www.analog.com/en/products/max4410.html" target="_blank
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
Fantocci
 
Postovi: 459
Pridružen: Čet tra 28, 2016 9:24 pm
Lokacija: SLO

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la tom_hifi » Pon ožu 18, 2024 10:09 am

Djeluje kao neki regulator ...
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5309
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Khadgar2007 » Pon ožu 18, 2024 10:23 am

Ja bi rekao 99% da je to 3,3V regulator, jer za MAX4410 piše da ide od 1,8-3,6VDC. Provjeri sa multimetrom da ti nešto na izlazu regulatora nije u kratkom spoju. Samo stavi pipalice preko onog kondenzatora desno od stabilizatora.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5737
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la daluka » Pon ožu 18, 2024 10:37 am

AMS1117-3.3
component-viewer-top.png
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
daluka
 
Postovi: 154
Pridružen: Ned lip 19, 2022 5:02 pm

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Fantocci » Pon ožu 18, 2024 10:39 am

Super, hvala svima.
Avatar korisnika
Fantocci
 
Postovi: 459
Pridružen: Čet tra 28, 2016 9:24 pm
Lokacija: SLO

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la davorin » Sri ožu 20, 2024 3:39 pm

Za različite potrebe probi i ispitivanja sam napravio regulacioni ispravljač koji pokriva područje 0-115V i 0-230V sa dozvoljenim trajnim opterećenjem od 1,6A. Voltmetar radi u 2 područja (250V i 500V), kao i ampermetar (1A i 2A), a naponi su odvojeni od same šasije sa mogućnosti spajanja minusa na masu (uzemljenje) uređaja.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6952
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Khadgar2007 » Sri ožu 20, 2024 8:58 pm

Izgleda da je priča išla nekako ovako. Majstore jel možeš pogledati pojačalo ne radi. Ma može, ja sam vrhunski majstor, naradio sam se već 30-40 godina u RTV servisu, znam di su cvikcange i lemilo, pa što ti još treba za popravak bilo čega... :evil:

Ne vidi se najbolje jer nisam slikao iz bliza. Znači prvo je precvikan wirerwap i žica zalemljena na svome mjesto, onda je dalje precvikana žica i sada je sve i jedna kratka da je se blankira i zalemi na svoje mjesto. Majstor zadao posla preko glave i još toliko pravome majstoru koji ima znanje i volje da ovo sredi.
majstore.jpg


Inače riječ je o pioneer SA-9800. Lijep komad opreme, koliko vidim bez šeme, izlaz je dual mono(a možda i ulazni dio). Dva para tranzistora u izlazu. Definitivno se nije štedilo. Jedino su se dizajneri malo preračunali oko PCBa pomoćnog napajanja.Izgleda da se ono grije dosta,a nema di da toplina da izađe van jer je PCB montiran na dnu kutije, i sva toplina se diže na PCB koji se onda fino kuha.
majstore 2.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5737
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Pao Pepeo » Sri ožu 20, 2024 9:03 pm

Predivno pojacalo
ja sam imao SA 6800 , jos zalim sto sam ga prodao za kikiriki , kao da ne stoji... :doh:
Pao Pepeo
 
Postovi: 2200
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la grunf » Sri ožu 20, 2024 9:39 pm

Khadgar2007 napisao:Izgleda da je priča išla nekako ovako. Majstore jel možeš pogledati pojačalo ne radi. Ma može, ja sam vrhunski majstor, naradio sam se već 30-40 godina u RTV servisu, znam di su cvikcange i lemilo, pa što ti još treba za popravak bilo čega... :evil:

Ne vidi se najbolje jer nisam slikao iz bliza. Znači prvo je precvikan wirerwap i žica zalemljena na svome mjesto, onda je dalje precvikana žica i sada je sve i jedna kratka da je se blankira i zalemi na svoje mjesto. Majstor zadao posla preko glave i još toliko pravome majstoru koji ima znanje i volje da ovo sredi.
majstore.jpg


Inače riječ je o pioneer SA-9800. Lijep komad opreme, koliko vidim bez šeme, izlaz je dual mono(a možda i ulazni dio). Dva para tranzistora u izlazu. Definitivno se nije štedilo. Jedino su se dizajneri malo preračunali oko PCBa pomoćnog napajanja.Izgleda da se ono grije dosta,a nema di da toplina da izađe van jer je PCB montiran na dnu kutije, i sva toplina se diže na PCB koji se onda fino kuha.
majstore 2.jpg


tvoj posal je kamilica prema mome i još se buniš, aj se ti sa ovin bori a usput stojiš na dvi metalne šipke ,. u jednoj ruci service manual ,drugom bodeš po botunima i brojiš jes li uboja 34 ili 35 puta i na kraju se pitaš jel meni ovo tribalo u životu :lol: :lol: :lol:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Šta se radi...a ima veze sa....

PostPostao/la Khadgar2007 » Sri ožu 20, 2024 10:35 pm

Samo tebe mole da to popraviš ma koliko koštalo jer se ne može bez hlađenja/grijanja(hladne zime,nema što, a di su bili kada je bilo normalno -10,-15 i više...), a mene čim kažem cijenu za popravak ovog kokošinjca ohlade se brže nego što vas dolje na moru bura ohladi kada počne puhati. :lol:

Edit:
Čuj, ja sam još normalno reagirao. Ilimznu sam poslao sliku pa je odmah rekao da bi tom majstoru trebalo odcvikati sve prste na obje ruke da mu tako nešto više ne padne na pamet. :lol:
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5737
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju