Treba mi nešto ...ali nemam pojma šta.

Re: Treba mi nešto ...ali nemam pojma šta.

PostPostao/la Imagine » Pet lis 12, 2018 9:12 pm

Nigdje nisam komentirao Edisonovo znanje a šta se tiče njegove volje za pomoč...to je komentirao sam.

Ma gledaj , izvorište ovog nije bio moj komentar tuđeg znanja ni volje za pomoč.
Bio je to komentar pakiranja u kojem je došlo to znanje....uz pokušaj ispravka tuđeg dojma.
Nismo roboti več ljudi. Svako ima neki svoj dojam iz onog što vidi.
Ja izvukao to šta sam izvukao , Edison izvukao što je izvukao. Ti izvukao što si izvukao te je čak i Beboni izvukao to što je izvukao. Može tebi bit opravdano što se on osječa toliko slobodan za toliko slikoviti opis svog dojma jer ti je van foruma super...ali ja ga neznam van foruma pa sam dobio dojam koji sam dobio.
Znam da nisam dio ekipe pa nedostaje volji moment za pokušat vidit stvari iz moje perspektive ali to neznači da ne postoji neka druga prespektiva. ;)
...
Avatar korisnika
Imagine
 
Postovi: 45
Pridružen: Sri tra 01, 2015 9:08 am
Lokacija: ST

Re: Treba mi nešto ...ali nemam pojma šta.

PostPostao/la fixxxer » Sub lis 13, 2018 12:31 am

Najeba' beboni ni kriv ni dužan... :mrgreen: :lol:
Avatar korisnika
fixxxer
 
Postovi: 1039
Pridružen: Sri tra 10, 2013 10:00 pm
Lokacija: Beograd

Re: Treba mi nešto ...ali nemam pojma šta.

PostPostao/la tubeman » Sub lis 13, 2018 7:13 am

"...
Moja mater te traži
Nije uzela lijek, a okriće na jugo
..."

(TBF - Mater, 2011)
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3119
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: Treba mi nešto ...ali nemam pojma šta.

PostPostao/la beboni » Sub lis 13, 2018 2:40 pm

Ha? :shifty:
Tko rano poludi,život mu prođe u veselju.
Avatar korisnika
beboni
 
Postovi: 263
Pridružen: Pon stu 11, 2013 5:35 pm

Re: Treba mi nešto ...ali nemam pojma šta.

PostPostao/la gilhooley » Sub lis 13, 2018 2:46 pm

Živ je, a mislili smo da je najeba...

:lol:
Haba, haba, haba...
Avatar korisnika
gilhooley
 
Postovi: 2126
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 4:27 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Treba mi nešto ...ali nemam pojma šta.

PostPostao/la ilimzn » Sub lis 13, 2018 8:41 pm

Dakle ovako:

1) 'ne znaju se svi izrazavati niti imaju vokabular...'
Koliko vidim, vokabular se naprasno pojavio cim se nije dobio zeljeni odgovor. Nota bene: nitko od nas nije rodjen s vokabularom niti s sposobnoscu izrazavanja, to su stvari koje se vjezbaju. A danas koliko vidim zivimo u svijetu gdje nam je pola komunikacije pismeno, dakle tko nije voljan uloziti vremena u vlastite sposobnosti komuniciranja, ostat ce izoliran.
Osim toga, jel netko drzao pistolj u glavu da se nije moglo nesto napsiat, pa procitat kasnije i vidjet jel ima smisla, pa mozda stogod ispraviti i bolje napisati, pa makar nekoliko puta? Ako taj problem postoji mjesecima, imas sate da slozis dovoljno precizno postavljeno pitanje, da drugi ne moraju bez veze gubiti vrijeme pokuisavajuci shvatiti sto ti zapravo zelis, i daju ti precizan i koristan odgovor - kad se vec ne znas izrazavati dovoljno dobro onako, s nogu.

2) 'kad ljudi nazovu i kazu da je kvar na PC-u da 'ne radi''
Osobno, ja nemam nista protiv ikoga tko nesto ne zna, nit se sve moze niti mora znati. No vidi gore. Jel nekog netko tjera da napise post u 20 sekundi i onda ga ne procita da provjeri a) jesam li sve rekao sto sam trebao, b) jesam li izostavio nesto bitno, i nadasve c) ako ocekuijem da netko ulozi svoje vrijeme da mi pomogne a da od toga zapravo nema ama bas nista, fer je uloziti barem toliko vremena u posteno objasnjavanje problema.
Molo se treba podsjetiti gdje smo i sto trazimo od ljudi kad nesto trazimo. Nepostivanje necijeg vremena nije dobar nacin da ti taj netko napravi uslugu, ne ocekuj da isti cita tvoje isli i tumaci 'sto je pisac htio reci' metodom tvoje postove.

3) 'kakvo pitanje, takav odgovor'
Uvredljivo? Zalim, ali istina ne mari za icije osjecaje. Osnovno pravilo obrade informacije je 'smece unutra = smece van'.
Ajde malo procitaj svoje postove pa zamisli da ih je netko drugi napisao. Pogotovo onaj gdje je netko spomenuo nekakvu sliku ili shemu, a ti stavis sliku kontrolera s zicama i objasnjavas za sto je koja, jer... hm, ne radi potenciometar? Jel isti na slici? Je, znamo da idu tri zice (sto je bar jedna informacija) ali 3 zice se na 3 kontakta mogu spojiti na 6 nacina. Da pogadjamo, ili radimo poseban odgovor za svih 6 slucaja?
Ovakav opis preveden na razgovor s automehanicarom bi isao ovako: imam problema s volanom, zato evo ti slika prednjih kotaca jer se oni eto spajaju s volanom preko letve i krajnika.

Toliko o nacinu postavljanja pitanja, a nakon 30 godina komunikacije po raznim forumima od vremena dial up BBS-a, stvarno mi je tesko skupiti vise strpljenja za objasnjavanje osnova ako vec ne korisne, onda bar kulturne komunikacije. Sto se tice mog statusa po pitanju koristi i pomoci drugima, nit se moram nit se zelim se nikom pravdati a pogotovo ne hvaliti. Bije me neki glas i reputacija, i tko je zna je zna. Tako da nekakve uvredjene reakcije tipa 'a da se ti drziz x ili y' od mene instant dobiva dobiva ono 'nesto u skokovima'. Za to imam nula strpljenja.
I BTW isti sam i na forumu i na PM, takod a nije potrebno slati poruke na PM. U zivo imam 194cm i 130+kg.

Da ostanemo na temi, i smatraj to krajem mog strpljenja, predlazem slijedece:

1) Uslikaj potenciometar tako da se vidi koja zica ide kamo kao i kontakti (da je jasno sto je na kojem kontaktu).
2) Za istu sliku objasnjenje, pot skroz u smjeru kontra kazaljke na satu = nesto, isto tako skroz u smjeru kazaljke na satu nesto drugo (minimum, maksimum)
3) Po prilici na koliko posto ukupnog kuta pocinje i zavrsava korisni raspon podesenja. Oznake na slici nisu losa ideja, ili skica na papiru uslikana mobitelom.
4) Kad vec spominjes ampermetar, i struju od 0 do 30 mA, koja struja otprilike odgovara upotrebljivom rasponu podesenja
5) Da li pomak potenciometra u stupnjevima otprilike odgovara struji (dakle pomice li se struja proporcionalno potenciometru)

Uz to:
a) 10 okretajni bourns ili slicni imaju nekad drugaciji raspored izvoda nego klasicni pot (iako je najcesce nacrtan na tijelu pota). Ponavljam: 3 zice se mogu spojiti na pot s 3 kontakta na 6 nacina. Samo jedan je ispravan.
b) Postoje 'getribe' s redukcijom (obicno 1:3) za normalni pot, s kojim postaje 3 okretajni. U nedostatku gotove moguce je nesto i improvizirati...
c) 'znam lemiti' je jako relativan i cesto zloupotrebljen izraz. Da ne velim price o kojekakvim srebrnim cardasima i slicno. Ostavi ga u ladici i kupi obican tinol. 99.999% svjetske elektronike ukljucivo i onu koja leti u satelitima iznad ovog svijeta je lemljena najobicnijim tinolom i gle cuda radi i bez 'audiofilskog'. I tu sam bio blag. Zna se lemiti kad zalemis par tisuca lemova. Ako nisi to prije radio i rastapas komponente, osim sto je dobro da postujes tudje, postuj i svoje vrijeme i novac, uzmi 20 komada zice i vjezbaj se na njima. Opet, ako problem traje mjesecima, investiraj to vrijeme, investiras ga u sebe i rijesenje svojeg problema.
ilimzn
 
Postovi: 1194
Pridružen: Sri ožu 27, 2013 1:26 am

Prethodni

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 17 gostiju