Šta se radi...a nema blage veze sa....

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la Schultz » Pet svi 12, 2023 8:41 am

Sva ta bijela tehnika je otišla u qurtz.
Niti štednjak od 1k€ ne garantira ništa nego samo plaćaš marku. Uglavnom sve što možeš kupiti u Elipsu i sličnim dućanima ne valja ništa i treba kupiti ono što ima najdužu garanciju i jednostavno bez razmišljanja baciti u otpad. Naravno, problem je u tome što onda ostavljamo svojoj djeci ali nažalost je to tako.

Roba iznad 3k€ je tek ono nešto malo bolje tj iznad prosjeka.

Moja sestra je kupila u Trstu tamo devedesete, štednjak Lofra koji je koštao nešto ispod 5.000.000 lira. (Recimo za 10.000.000 si mogao kupiti novi Ritmo tada u Italiji) i raspao joj se je onaj prsten za oko plina. Ja sam zvao servis u Trstu, borac je imao sve to na lageru i 10 puta mi je rekao "Gospodine, hvala..."... Znači razgovaramo o 40 godina starom štednjaku koji izgleda kao novi. Sva slova i sve je na njemu. Ja sam kupio neki Bosch čudo jedno, i mater je oprala slova i brojke nakon tri mjeseca.... :-)

Evo, malo gledam....

https://www.lofra.it/prodotti/e-commerc ... -2/c76gvc/" target="_blank

I to je danas puno jeftinije nego što je bilo prije 40 godina....

Sve ide lagano k vragu, jbga....
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la grunf » Pet svi 12, 2023 9:11 pm

ma sve je to danas šrot , radia san nekad s tom robom kad je hi-fi zamra i iskreno sve se radi u dvi tri tvornice(uglavno turska ) i samo se lipe naljepnice , sve iz EU je poluproizvod ako isključimo Miele i Libher , korejska bijela tehnika (LG i Samsung) je bar dvi tri klase bolja i trajnija ali je neko vrime imala zabranu prodaje u EU , koliko sad vidin ima za kupit sve od njih
nažalost nije to samo sa bijelom tehnikom nego skoro sa svime jer živimo u potošačkom društvu i ništa više ne može trajati više od garancije i šta kaže Schultz kad se pokvari baciš jer nema smisla popravljati
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la pamook » Pet svi 12, 2023 9:54 pm

Schultz napisao:.... Ja sam kupio neki Bosch čudo jedno, i mater je oprala slova i brojke nakon tri mjeseca.... :-)

....


:lol: :lol: :lol: ja sam, znajući problematiku, uzeo trokutastu turpiju i oturpijao po zarez na svakih 50°C na prekidaču (taj od termostata nema korake), a od grijača ionako se koristi 99% ventilator+grijač+donji grijač, a to je pozicija "na 6 sati" prekidača... jer oznake otrpe 3-4 "pranja" npr. žicom, onom ribajućom stranom spužve a bogami i vimom, te ih ubrzo nema ni pod rengenom :lol: :lol: :lol:

...evo, isprobao maloprije, radi :D :dance: :dance: :dance:

20230512_211734.jpg



inače, od te "stare" tehnike mi je ostao samo šporet i frižider - šporet (Gorenje), što se tiče plina je super, rerna isto vrlo OK, do sada mijenjao jednom gornji grijač prije 5-6 godina, onu gumu koja dihta vrata, i evo sad donji grijač.... frižider je Bosch, isto iz 2000. (iz svatova :lol: ), i srećom radi kao ura - žena je birala da ima žičane police (nipošto nije htjela plastične ili staklene), i to se pokazalo proročanskim :lol: ... nastojao sam uzimati više manje sve Gorenje zbog dobavljivosti dijelova, i to se isplatilo, što god je trebalo, našao sam bez frke i na lageru...

...ono što me živcira je to da ni visoka (relativno) cijena ne diktira trajnost, zadovoljstvo i kvalitetu - uzeo LG CX3 OLED prije dvije godine, uz kasko jamstvo od 2 god plus još 3 god produljeno.... prije dva mjeseca je išao na servis, mijenjali matičnu, počeo se gasiti sam od sebe na random, pa se ne da upaliti bez da ga iskopčaš iz struje, pa ostaviš malo, pa onda ukopčaš... servis je sve OK odradio, ali jebemu, nije tv od 300 € pa da kažeš dobro je :evil:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6277
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la grunf » Pet svi 12, 2023 10:20 pm

kod TV-a imaš drugi problem , prebrzo izlaze novi modeli i ne uspiju se uopće testirati u tvornici i već idu u prodaju jer mora biti novi model tu godinu inače neće biti recenzija ni pojavljivanja na sajmovima, kad se model ili serija ustabile onda je ok i nema problema ,ali kod nas igra veliku ulogu i kvaliteta mrežnog napona koja je loša kao i čitava država

ja san početkom 2000g prodava Loewe televizore , tada katodne cijevi , cijene su bile od 10000kn pa na dalje, najprodavaniji model u našem dućanu je košta oko 28000kn i zbilja je ima top sliku i to se tada odlično prodavalo , ja sam onda ugrađivao dodatne module u njih( satelit i tada VGA modul) i popravljao ako je trebalo jer nije bilo ovlaštenog servisa nigdje u blizini (jedino Zg) i jedini kvarovi su bili na mrežnom djelu jer njemac nije moga predvidjeti šou sa našom mrežom i koliko god zaštite stavili uvik bi kvar doša sa strane utičnice :lol:
da je ikad bilo problema sa vertikalom,horizontalom ne mogu se sjetiti , jednom san minja HV trafo ali samo zato šta dugo nije bilo nikog doma i uvatila ga je vlaga pa je probia kad se uključia (zima i kondezacija)

prije četri pet godina smo radili klimatizaciju na jednoj vrlo skupoj vili u okolici ZD , prvii red do mora , trafostanica udaljena nekih 600m max , i na građevinskom priključku nisam mogao startati Samsungov VRF jer je napon bio loš , uvjek greška lošeg(niskog ) mrežnog napona i to još monofazna da stvar bude gora a kako je investitor zahtjeva da se proba klima sutra su mi dovukli agregat i ujutro od 10:00 do negdi 14:00 u srcu sezone takoreći na plaži je taj agregat drnda da bi ja moga testirati klimu , normalo posli su prominjeni kabeli u ulici mada i dan danas usri lita kad je najveća potrošnja zna se zblesiti čitava vila jer je riječ o pametnoj kući bez itijednog klasičnog prkidača i čitavu kuću imaš na mobitelu, od bazena do garaže i zalivanja vrta :D
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la Khadgar2007 » Pet svi 12, 2023 10:46 pm

Pamooče, ajde da te vidimo. Imam ror(Končar ili Gornje, ne znam napamet) u labosu koji ima sigurno preko četrdeset godina, plin radi dobro,ima ražanj,a donji grijač mijenjan jedno 3-4 puta. :) Ala se taj ror napekao kolača pa je zbog toga i donji grijač i mijenjan toliko puta. Znam da smo davno na njemu i mijenali staklenu vunu jer je bila u dosta lošem stanju.
Poanta je ror ostaje tamo dok god ima grijača za njega. :)
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5737
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la pamook » Pet svi 12, 2023 11:17 pm

20230507_185759.jpg


:lol: evo pa me gledaj :lol: :lol: :lol:

...imam ja osobnu od pradide, i ako promijenim sliku na njoj u svoju, i dalje je to osobna od pradide :lol: :lol: :lol: .... cestitke na staroj pecnici, ali moras uzet u obzir da je ova moja tehnika iz svatova, dakle 23 godine puta koeficijent za beneficirani bračni staž, ipak je to psihički zahtjevno za tehniku da funkcionira godinama u jednoj takvoj zajednici :lol: :lol: :lol: ... znači, onaj tvoj od 40 plus još uvijek nije blizu ovih 23 puta pi (jer se u braku često koristi skračenica pi, npr. idi u pi, idi ti u tri, i tako)
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6277
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la grunf » Sub svi 13, 2023 12:32 am

pamook napisao:
20230507_185759.jpg


:lol: evo pa me gledaj :lol: :lol: :lol:

...imam ja osobnu od pradide, i ako promijenim sliku na njoj u svoju, i dalje je to osobna od pradide :lol: :lol: :lol: .... cestitke na staroj pecnici, ali moras uzet u obzir da je ova moja tehnika iz svatova, dakle 23 godine puta koeficijent za beneficirani bračni staž, ipak je to psihički zahtjevno za tehniku da funkcionira godinama u jednoj takvoj zajednici :lol: :lol: :lol: ... znači, onaj tvoj od 40 plus još uvijek nije blizu ovih 23 puta pi (jer se u braku često koristi skračenica pi, npr. idi u pi, idi ti u tri, i tako)


ne zna on za te čari :lol: :lol:

moj Boschov 'špaker' je bia ki nov do braka ,jedno 8 godina star, inox , staklokeramika, vidili se još brojevi oko botuna , takoreći sjajia se , već nakon 8 godina korištenja u braku i malo dijete u kući bia je za otpad , ža mi je šta nisan slika gornji grijač pećnice , izgleda je ko prikuvani špaget ali je i dalje radia , dvi male ploče su izgorile i na kraju je ostala samo jedna ali pećnica je i dalje bila 100% funkcionalna , inače spojen trofazno jer iman taj komod a to im nešto i produži život pogotovo kad rade svi grijači u pećnici i još po koja ploča za kuvanje (a i bude manji račun :D ) :lol:
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la pamook » Sub svi 20, 2023 6:39 pm

...Bazga ŠČ! :lol: :lol: :lol: ....

20230520_110444.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6277
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la davorin » Sub svi 20, 2023 7:12 pm

Danas (konačno! :lol: ) prva proba novog roštilja!
Izgleda uspješna, iako za sada samo pljeskavice-hamburgeri, ali doći će i druga jela na red.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6952
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la Master of disaster » Pon svi 22, 2023 6:55 am

Da, bolje je kad se lagano razradi :D
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju