Šta se radi...a nema blage veze sa....

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la Topolino » Ned kol 13, 2023 9:43 pm

Ok.
Dvije me stvari muce:
Brojevi iza zareza su desetinke? Ako jesu to onda moram i mikrometar angažirati :lol:
Imam dva priključka na pioneeru 75 i 300 Ohm + GND. Oplat ide na GND dokle ziva zica ide na 75 zbog otpora kabla?
Topolino
 
Postovi: 115
Pridružen: Sub vel 25, 2023 9:06 pm

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la Khadgar2007 » Ned kol 13, 2023 9:49 pm

Antena je napravljena uz pomoć online kalkulatora pa su zato desetinke, čisto sumnjam da se moraš sa time zamarati ali treba napraviti što preciznije. Dobro si opisao spajanje kabela, tako spojiš antenu na receiver. Sutra mogu detaljnije poslikati kako sam spojio kabel na antenu.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5737
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la Topolino » Ned kol 13, 2023 9:51 pm

Onda zakruzujem na punu mjeru.
Hvala
Topolino
 
Postovi: 115
Pridružen: Sub vel 25, 2023 9:06 pm

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la grunf » Sub ruj 02, 2023 11:41 am

završia odmor u Dolomitima (teško se to može nazvati odmorom ako u jednom danu pređeš 17,5km pješke i to doli gori :lol: :lol: :lol: )
nažalost na početku tjedna je bilo kiše ali nas je pustila zadnja dva dana da se malo penjemo , inače nezaboravno iskustvo , predivna mjesta , ljudi , ko da nismo bili u Italiji ;)
gradići izgledaju kao iz slikovnica, nema ilegalne gradnje , sve je čisto i uredno , svi su ljubazni a sezona traje 365 dana u godini , o tome mi možemo tek sanjati , Istra je blizu a Dalmacija je još daleko od toga mada sumnjam da zbog devastacije obale ikad više možemo biti u tom rangu :(
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la Boban » Sub ruj 02, 2023 8:16 pm

Ovo je predivno.
Boban
 
Postovi: 12
Pridružen: Sri tra 10, 2013 6:57 pm

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la tubeman » Ned ruj 03, 2023 10:09 am

Još jedna "runda" zimnice :)

Ljute chili papričice sam odavno uveo kao zamjenu za kupovne feferone.
Neizmjerno su bolji, finiji i na kraju jeftiniji.
Pripreme se u času a i zabavno je.

Jutros sam odradio (za sad) zadnju rundu.
Staklenke su još vruće i zamagljene.
Ona "prazna" otraga nije "fake" :)
U takve obično stavim ostatak od tekućine u kojoj "blanširam" i koja je izvrsna ako se želi malo zaljuiti neka druga namirnica, npr. cvjetača, cikla i sl.

Slika

Papričice nisu preskupe (cca 4 eura kila) i ako se ide po "normativu", 1 kg je dovoljan za tri flašice.
Trenutno je sezona pa se mogu nabaviti i povoljnije kod poljoprivrednika na tržnicama.
Ako se uključi ocat, sol, šećer i sl. jedna teglica ispadne cca 1,4 eura što je dosta jeftinije od iole kvalitetnijih ukiseljenih feferona u dućanima.
O okusu i kvaliteti i ne govorim, s tim da ih puno bolje obradim i nema peteljki koje isto zauzimaju dosta mase. Vjerujem da i to utječe na okus jer oni kupovni imaju nekako "divlji i grubi" okus.
Dosta koristim i ove teglice sa zatvaračima koje su malo veće i lakše je s njima baratati.
U pravilu sve malo više naguram tako da je u ove tri teglice utisnuto 1,5 kg mase.

Prošle godine sam počeo i s malo "jačim" feferonima koji su poprilično ljuti tako da sam nastavio i ove godine s 8 teglica. Njih se ipak malo manje troši :) :mrgreen:

Slika


Napravio sam i nešto cikle, zelja, punjenih paprika sa zeljem, paradajza, graha, cvjetače ......
Malo te zavara brzina kojom se sve to napravi i čovjek se za čas pogubi jer na kraju nemaš pojma tko će to sve izjesti :) ......
Do prije par dana nisam ni primijetio monstruozne razmjere takvog nakrcavanja u špajzi ako da sad ide generalno preslagivanje :)
Ovo je djelomični uvid. Sve je naravno nagurano do kraja i bojim se da će netko pomisliti da sam prepper :) :)

Slika
Ovo prazno mjesto ispod je rezervirano za današnju "proizvodnju" ;)

Dosta......

Eh, da. prošli tjedan sam pobrao aronije pa treba napraviti još desetak flaša soka.
Koji će isto stajati u toj istoj špajzi zajedno s tridesetak još nepodijeljenih flaša soka od aronije, bazge, višnje............. :( :(
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la grunf » Ned ruj 03, 2023 10:10 am

Boban napisao:Ovo je predivno.


sigurno ćemo se vratiti sljedeću godinu , najvjerovatnije proljeće , odma se navučeš na te planine a i ima još toga dosta za obići šta po planinama šta po kotlinama :D

tko može otići svakako preporuka za odmor

muu.jpg


btw; kravice su na svakom koraku , a sir i mliječni proizvodi su vrhunski ;)
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la Khadgar2007 » Ned ruj 03, 2023 10:38 am

Grunfe, jel si prošetao po onom deblu koje viri van terase? Čini mi se kao jedan ekstreman izazov. :mrgreen:

Ja se baš ovih dana mučim sa kiselim krastavcima(ne onim tvojim elektroničkim :lol: ). Prvi puta ih radim samostalno, davno smo ih znali raditi prije nekih 25 godina pa smo odustali jer su se znali zamutiti pa onda više štete nego koristi. Tako da sam si rekao idem napraviti par tegli ove godine za probu. Rezultat je za sada upitan. Od 7 tegli pet se zamutilo od vrenja, pa sada pokušavam spasiti situaciju ako se može... Inače napravio sam par tegli kompota od marelica pa ću sada od breskvi i kasnije od krušaka i šljiva. Baš sam ih prvi puta radio prošle godine i ispali su odlično. Igleda da sa kuhanom zimnicom ne mogu fulati ali ona koja se ne kuha predstavlja problem.

Što se aronije tiče, tu me jedna poznanica zeznula tj. ja na vrijeme nisam pitao. Pobrali su aroniju a ja zakasnijo da se zaletim do njihovog nasada i naberem nekih 10-20kg za napraviti sirup.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5737
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la Zmajz » Ned ruj 03, 2023 12:16 pm

Moja zimnica, kako se vidi na Grunfovoj slici, još uvjek bezbrižno preživa ne znajući što ju čeka...
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: Šta se radi...a nema blage veze sa....

PostPostao/la pamook » Ned ruj 03, 2023 5:13 pm

:lol: konačno opet neki DIY u điru :lol: :lol:

..nakon pekmeza, odradila se (po prvi put) cikla, ispala odlično, a i brzo je išlo - skuhaš, naliješ, flaširaš, zatvoriš. Najviše posla oko guljenja iste, ali...

20230822_171240.jpg


...zato se tjedan dana "bavilo" pripremama za ajvar, nikad kraja toj trakavici... u ponedjeljak kupio patlidzane, u utorak 10ak kg paprike (Kaufland), u srijedu jos cca 20kg paprike na trznici, srijeda popodne ispekao svu papriku, četvrtak dopodne ogulili i ostavili da se cijedi, petak ispekao patlidzane (10ak kg) i ocistio, plus 4 glavice cesnjaka... navecer sve to samljeo i pripremio za kuhanje u subotu... subota, popodne, 3 sata igre s ključalom masom, flaširanje, poneka opekotina i još češće psovka, i na kraju sve zatutkano u dekicu da se dunsta... dosta za ovu godinu, nemam više volje/snage za još toga :lol: :lol: , osim eventualno turšiju koja je ionako samo nabacaj povrće i nalij tekućinu, ne diraj 2 tjedna... ove koštice u ajvaru su od patliđana, nije mi se dalo samom tu cjepidlačit, a ionako nisu tvrde kao one od paprike, a te se zdušno čistilo van... nedjelja je konačno dan za bauljanje po dvorištu i pospremanje od proteklog tjedna, pa od sutra jupiiiii škola :lol: :lol: :lol:

uglavnom, ajvar ispao dosta ok, fali slatke note u paprici ali to je do kvalitete iste, ne do kuhara... :mrgreen:

20230830_121119.jpg

20230901_144131.jpg

20230901_181728.jpg

20230902_175222.jpg

20230831_112548.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6277
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju

cron