DIY Caffe

Re: DIY Caffe

PostPostao/la pamook » Čet ruj 06, 2018 8:52 pm

:whistle: :P :D
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6275
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: DIY Caffe

PostPostao/la drazenK » Čet ruj 06, 2018 9:59 pm

Pamuk, jesi dobro? Malo sam zabrinut..
Avatar korisnika
drazenK
 
Postovi: 1340
Pridružen: Pon srp 01, 2013 9:54 am
Lokacija: circus Earth

Re: DIY Caffe

PostPostao/la gilhooley » Čet ruj 06, 2018 10:01 pm

Bogami se i meni zatresle gaće. Pamook pazi što jede.

Kamo dragi Bože ide ovaj svijet...?
Haba, haba, haba...
Avatar korisnika
gilhooley
 
Postovi: 2126
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 4:27 pm
Lokacija: Zagreb

Re: DIY Caffe

PostPostao/la Khadgar2007 » Čet ruj 06, 2018 10:59 pm

Nije problem što je u tanjuru, problem je to što je tako rano okačio sliku...
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5709
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: DIY Caffe

PostPostao/la pamook » Čet ruj 06, 2018 11:02 pm

:lol: :lol: :lol:

dobro, cak vrlo dobro :mrgreen:

...slika je od rucka, pa tko ce cekat da se posteno smrkne.... a izbor je intemezzo izmedju vecih komada... ono, kao kad par piva presjeces s pelinom, pa jopeeeeee :D
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6275
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: DIY Caffe

PostPostao/la tom_hifi » Pet ruj 07, 2018 6:22 am

pamook napisao::lol: :lol: :lol:

dobro, cak vrlo dobro :mrgreen:

...slika je od rucka, pa tko ce cekat da se posteno smrkne.... a izbor je intemezzo izmedju vecih komada... ono, kao kad par piva presjeces s pelinom, pa jopeeeeee :D


Meni je ovo dosta za pola dana :lol:
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5300
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: DIY Caffe

PostPostao/la DrFireBottle » Ned ruj 09, 2018 2:09 pm

Ammm... dakle pošto imam sad dosta tranzistora ICeva i svega uglavnom većina je u TO-3,15,18 kućištima i treba se nešto s tim pa kratko pitanjce u vezi 2x AD469 i što mogu s njima (ciljam na gitarsko pojačalo) a imam i RCA 7905 koj je Voltage regulator ali sam vidio da se i pojačalo od njih može složiti, imam par misterioznih RCA na kojima piše ER20 ili ER2D (nisam siguran od starosti ishlapjela slova) i neznam što su ali su u TO-3 kučištu... Pa onda tonu sljedećih od kojih bi možda htio neki preamp kombinirati: RIZ BC-239, RCA H8110, BC 108B Ei, Motorola SM-6509, AF124 ?, Motorola MRF607, BC 136 MRF, Ei BC287, RCA 8114, 2N 3819, BSJ 67, BSJ 63 i mogao bi do sutra koliko ih još ima ali evo to su neki, pa može li se neki jednostavni amp kombinirati da potrošim ovu polovicu nedelje...?
Avatar korisnika
DrFireBottle
 
Postovi: 677
Pridružen: Pet sij 05, 2018 4:34 am
Lokacija: Zagreb

Re: DIY Caffe

PostPostao/la tubeman » Ned ruj 09, 2018 8:20 pm

Nadam se da si polovicu dana bolje potrošio nego mozgajući o pojačalima s "tim što imaš" :)

Onako, iskreno....
Sve to (nabrojano) je hrpa krša koji će ti u budućem razdoblju samo smetati.
Smetalo je i nekom drugom pa je završilo na tavanu ili podrumu :)
Radi se uglavnom o germanijevim tranzistorima s kojima nije baš lako raditi jer su prilično (jaako prilično ) osjetljivi na pogreške i ako ih skuriš u startu onda dolaziš u situaciju koja je gora nego da ih nisi imao jer je druge praktički nemoguće nabaviti.

Drži se ti lijepo svojeg projekta (svojih projekata) koje si započeo. Tu će ti svi pomoći da se to dovrši, a ovo slobodno, praktički sve, ponovo zatvori u vremensku kapsulu i vrati na tavan :)
Šalim se, ali ne jako.

Eventualno popiši što imaš pa možda (jako možda) nekada nekom bude štogod od toga trebalo pa EVENTUALNO inkasiraš par kuna.

Ja sam prošle godine za pedesetak kuna kupio takvu "vremensku kapsulu" od više kila, i to prvenstveno zbog starih AC i AF tranzistora koji mi tu i tamo zatrebaju kod restauracija.
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3118
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: DIY Caffe

PostPostao/la cappucino » Pon ruj 10, 2018 12:34 pm

Pamook, mučki provokator...
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1613
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: DIY Caffe

PostPostao/la DrFireBottle » Pon ruj 10, 2018 4:58 pm

tubeman napisao:Nadam se da si polovicu dana bolje potrošio nego mozgajući o pojačalima s "tim što imaš" :)

Onako, iskreno....
Sve to (nabrojano) je hrpa krša koji će ti u budućem razdoblju samo smetati.
Smetalo je i nekom drugom pa je završilo na tavanu ili podrumu :)


Realno, da...
Uspio sam za sat vremena neku shemicu nacrtati i s flomasterom PCB označiti pa ga izraditi, sve sam zalemio, amp je oke, ali je igračka...
Nego u tim kutijama ima dosta kondova (novih novcatih) testirao sam neke i većina su dobri, ima i ton kondenzatora za cijevaše (sve krema od kreme) koji zvuče skoro pa amazing u odnosu na kineske keramičke i uglavnom dosta ću tih stvari iskoristiti u EL86 PP, jer 15.10 mi je rok (moram pojačalo nositi na ETF, predstaviti ga profesorima i studentima), pa ja i frend smo malo krenuli to sve efektirati, imati će i eksterni Arduino-efekt modul sa kolor ekranom i isprogramiranom aplikacijom za efekte koju mi prijatelj radi. Možda će biti i lampaško-tranzistorskih predpojačalnih "igračkica" i uglavnom svašta da baš ostavi dojam, pojačalo još nije na šasiji ali je sve nekako pospajano i svira te ovi moji "cijevnotranzistorski moduli" rade i uskoro ga nosim u ruđer da ga profiesori prokomentiraju prije nego što na fakultet treba ići... Najvažnije je svira.
Avatar korisnika
DrFireBottle
 
Postovi: 677
Pridružen: Pet sij 05, 2018 4:34 am
Lokacija: Zagreb

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost