NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Klokan » Sub lip 23, 2018 5:05 pm

davorin napisao:Tražim novi remen za točno takav gramofon, pa molim da se oni koji ga imaju jave na PM radi dogovora! :)


+1

A i zvucnicu takodjer ;)
Avatar korisnika
Klokan
 
Postovi: 628
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 12:36 am
Lokacija: Pakrac - Osijek, Hrvatska

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la davorin » Sub lip 23, 2018 8:36 pm

Pa javi onda na PM detalje... :lol:
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6945
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Zmajz » Ned lip 24, 2018 10:00 am

Unitra Fonica GS 431.
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la davorin » Ned lip 24, 2018 10:14 am

Treba mi samo remen!
Kupio sam jedan preko NJUŠKALA i platio ga ~80 kuna, ali nakon montaže motor jedva se jedva okreće. Sa starim remenom sve radi dobro, ali on je oštećen na više mjesta i prilično porozan pa se to osjeti i na zvuku. Zamjenio sam sve elektrolite elektronike motora, ali naknadnim mjerenjem starih elektrolita nisam našao niti jednog slabog.
Kad dobro ugrijem remen (fenom) i on se malo rastegne, sve radi dobro, ali nakon par minuta remen se ohladi, stisne i ponovo smanji broj okretaja tanjura. Nazvao sam prodavača od kojeg sam kupio remen i požalio se na probleme, ali kategorički odbija bilo kakvu odgovornost (spominje loše ležaje motora i tanjura, neispravnu elektroniku i motor, neodgovarajući tanjur itd.) i tvrdi da svi remeni koje je prodao za moj tip gramofona rade ispravno i da nije imao reklamacija. Nije mi se dalo natezati s njime i istjerivati pravdu (ili novi remen, ili novci natrag, ili propuštanje kroz ruke od 2 ćelava! :lol: ) pa sam odlučio naći novi remen.
Koja ekonomična (čitaj jeftina!) glava sa iglom odgovara za direktnu montažu na ručicu, a da nije od UNITRE?
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6945
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la zuzi » Ned lip 24, 2018 10:23 am

Ono OM na zvučnicama Ortofon znači Optimum Match /ing/ i to se u praksi pokazuje da je tako. Koju god /ovisi o novcima/ OMku stavite na japanske / a sve su valjda napravljene u firmi Jelco / će svirati i to jako dobro i s moćnim izlaznim signalom. Druga "optimalka-univerzalka" je el cheapo AT95.
Mala napomena: kome je tristotinjak kuna puno dati da zvučnicu neka se kloni gramofona kao takvog.
Avatar korisnika
zuzi
 
Postovi: 870
Pridružen: Sri ožu 20, 2013 11:26 pm

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Zmajz » Ned lip 24, 2018 10:27 am

Remen je prekratak i zato motor ne može vrtiti tanjur kako treba, pokušavam riješiti slične probleme sa zatezačem ali mi se ne žuri. Remenski prijenos je ipak samo remenski prijenos.... osnove mehaničke fizike.
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la davorin » Ned lip 24, 2018 10:28 am

Sa visinom moje mirovine je svaka investicija velika, ali ~300 kuna bih podnio. Gdje se konkretno može kupiti ta zvučnica sa iglom (AT95)?
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6945
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la davorin » Ned lip 24, 2018 10:31 am

Zmajz napisao:Remen je prekratak i zato motor ne može vrtiti tanjur kako treba, pokušavam riješiti slične probleme sa zatezačem ali mi se ne žuri. Remenski prijenos je ipak samo remenski prijenos.... osnove mehaničke fizike.

To mi je postalo jasno, ali trenutno nemam remen pa me zanima gdje bih mogao kupiti neki remen koji bi bio točne dužine?
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6945
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Zmajz » Ned lip 24, 2018 10:33 am

kod nas nigdje, koliko ja znam, ali jebaj.pl ima za unitru svega...
npr: https://www.ebay.pl/itm/Riemen-fur-Plat ... 3005725979
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la zuzi » Ned lip 24, 2018 11:38 am

AT 95 u Sonus Artu 375 kuna, a at 91 185 kuna. Inače ima i drugi put u "audio nirvanu". Naći tijelo Philipsove 400 ili 501 i kupiti kod Thakkera u Njemačkoj zamjensku iglu za dvadesetak eura. Philips koji je napravio sve u audiu ima samo dvije zvučnice. MM sa oznakom 400 i dalje ali su zapravo razlike samo u iglama i jedan MC i jedan MC trafo i držali su da se tu nema više što raditi. Japanci se s tim nisu složili i dogurali do Supexa,Kisekija,Koetsua ......
Avatar korisnika
zuzi
 
Postovi: 870
Pridružen: Sri ožu 20, 2013 11:26 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju