NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Khadgar2007 » Pon ruj 18, 2023 9:58 am

Opa našao si podatke. Ja sam googlao i ništa pametnoga nisam našao.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5740
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Khadgar2007 » Pet ruj 22, 2023 3:58 pm

Pratim nekog prodavača na aukcije.hr i tu i tamo se zna desiti da pokupi nešto instrumentarija.Naravno prodaja je pod dobropoznatim sloganom "nepoznata ispravnost" pa tko voli nek izvoli.

Između nekoliko vintage multimetara opazio sam jedan zgodan lab ispravljač https://www.aukcije.hr/prodaja/Audio-vi ... dt/5589561 trostruki ispravljač 0-70V 0-30V i 0-5.5V. Nisam točno gledao specifikacije,da li je svako napajanje galvanski odvojeno i sl. ali mi se čini jako dobar ulov. Ako i je pokvareno sigurno se da popraviti uz ponešto znanja.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5740
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la daluka » Pet ruj 22, 2023 6:06 pm

Khadgar2007 napisao:Pratim nekog prodavača na aukcije.hr i tu i tamo se zna desiti da pokupi nešto instrumentarija.Naravno prodaja je pod dobropoznatim sloganom "nepoznata ispravnost" pa tko voli nek izvoli.

Između nekoliko vintage multimetara opazio sam jedan zgodan lab ispravljač https://www.aukcije.hr/prodaja/Audio-vi ... dt/5589561" target="_blank


Misliš da imaš šanse protiv "stripovi", koliko ja to pratim vidim da uglavnom takve stvari završe kod njega, ima neograničen budžet, inače je vlasnik firme.
daluka
 
Postovi: 154
Pridružen: Ned lip 19, 2022 5:02 pm

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Khadgar2007 » Pet ruj 22, 2023 6:39 pm

Ja ne pratim ništa a ponajmanje kupce po oglasima tako da nemam pojma. Osim toga ja nisam zainteresiran kupac za bilo koji od tih uređajčića.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5740
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la pamook » Pet ruj 22, 2023 10:09 pm

daluka napisao:...

Misliš da imaš šanse protiv "stripovi", koliko ja to pratim vidim da uglavnom takve stvari završe kod njega, ima neograničen budžet, inače je vlasnik firme.


:lol: i ti si to primjetio :lol: :lol: :lol: :P .... doticni izlicitira hrpu toga s konacnom cijenom koja nicim (pa ni kolekcionarskim sljepilom) ne opravdava kupnju plus što (po)kupuje hrpe toga... par puta sam bidao "protiv" njega i odustao dok je bilo razumno odustati... a firma ili ne, ubije svaki gušt dobave smeća za neke razumne nofce :lol: :|
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6279
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Schultz » Sri ruj 27, 2023 4:33 pm

Ne vjerujem baš da se Vlado Budislavić bavi sa time ali dobro... Ako vi kažete onda....
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la daluka » Sri ruj 27, 2023 4:41 pm

Schultz napisao:Ne vjerujem baš da se Vlado Budislavić bavi sa time ali dobro... Ako vi kažete onda....


Vjeruj mi bavi i to itekako. Kako znam? Pa i ja sam par stvari prodao tamo i on je bio kupac, sve ide na njegovo ime na adresu firme.
daluka
 
Postovi: 154
Pridružen: Ned lip 19, 2022 5:02 pm

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Schultz » Sri ruj 27, 2023 4:50 pm

daluka napisao:
Schultz napisao:Ne vjerujem baš da se Vlado Budislavić bavi sa time ali dobro... Ako vi kažete onda....


Vjeruj mi bavi i to itekako. Kako znam? Pa i ja sam par stvari prodao tamo i on je bio kupac, sve ide na njegovo ime na adresu firme.


A dobro. Možda mu je dosadno pod stare dane....
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Master of disaster » Čet ruj 28, 2023 2:11 pm

Doletio na LoFi buvljak ovaj razglasni Montarbo izlaz. Ono što se rijetko vidi (na LoFi buvljaku specijalno :D ) su digitalna pojačala. Ovo bi mi, kada bi radilo bilo jako korisno. Četiri snažna kanala u malom :mrgreen: i relativno laganom pojačalu.

Spajanje na mrežu kaže da treći kanal ide u protect. Povremeno. Koji put starta koji put ne. U kućištu se nalaze četiri modula svaki sa svojim napajanjem... Na žalost informacija o pojačalu nema na netu, da li netko možda prepoznaje module koji su korišteni u njemu? Zanima me i zbog eventualnog popravka, i zbog toga što je pojačalo specificirano za 100V linije. Da li se na ove module može priključiti "normalan" zvučnik?

IMG_20230927_085317.jpg

IMG_20230927_085322 (1).jpg

IMG_20230927_085703.jpg

IMG_20230927_085730.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la grunf » Čet ruj 28, 2023 9:03 pm

ako je pojačalo deklarirano za 100V instalaciju onda zvučnik može ići samo preko prilagodnog trafa , to pojačalo je korišteno u nekom objektu(kolodvor, cekaonice, banke i sl.) sa hrpom malih zvučnika koji na sebi imaju već mali trafo i spada pod PA opremu

ako ćeš više podataka ne gine ti rastavljanje

ti moduli su nešto ala ovo https://www.audiophonics.fr/en/amplifier-boards/wondom-cva-1100-mono-amplifier-board-100w-70v100v-rms-for-distributed-speaker-systems-p-16419.html
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju