K : 6C33 (6S33)

Re: K : 6C33 (6S33)

PostPostao/la Edison » Pon pro 17, 2018 11:57 am

Bepone napisao:Lamm ne valja, potrosi 50 babuski na par godina :lol: toliko o toj inzinjeriji


A sto cemo onda reci za MIG-ove, oni ih trose ko ludi. Jel i MIG ne valja? ;)
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5662
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: K : 6C33 (6S33)

PostPostao/la s@ki » Pon pro 17, 2018 12:10 pm

pa.... šta jest jest, MIG bi teško stao u dnevnu da na njemu slušamo muziku... al ajd... tko voli.... :D
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: K : 6C33 (6S33)

PostPostao/la tubeman » Pon pro 17, 2018 12:25 pm

Blago nama da imamo Beponeta :)

LAMM ne valja ato jer troši hrpu cijevi u par godina?
Pa to je situacija kod većine "razvikanih" uređaja.
Svi oni rade u nekim nabrijanim režimima koji onda zvuče onako kako zvuče.
"pravim" audiofilima nije nikakav problem ispljunuti tih par tisuća dolara u "nekoliko godina".
Što bi onda rekao za one koji SVAKE godine spale po par kompleta 300b (svaki po par tisuća dolara jer se ne priznaje ništa osim WE ).
Druga stvar je što mi očekujemo da će cijevi preživjeti 50.000 radnih sati i da će ono što skalupimo raditi "bar za dvije klase" bolje od onih razvikanih :)
Osobno sam se davno oslobodio takvih dilema i dobro se osjećam nakon toga :) :)

Bepone sigurno zna koliko se često mijenjaju cijevi u gitarskim pojačalima.
Neki put izdrže tek dvije-tri žešće svirke (možda i manje) a ne koriste se baš ElektoHarmonixi i sl.
Inače, LAMM (onaj s dvije cijevi) ima SAMO JEDNU u izlazu iz koje se izvlači puno snage, dok se druga koristi kao stabilizator.
Zato valjda i traju toliko dugo (kratko).
One najvjerojatnije i nisu potrošene ali proizvođač inzistira na zamjenama svakih xxx sat. To vjerojatno ima veze s dodatnom zaradom jer se MORAJU koristiti njegove cijevi koje onda ne mogu koštati 10 eura nego 10 (20, 100) puta više budući trebaju biti .... bla bla bla
Takve polupotrošene se vjerojatno prodaju po eBayu kao "strong" i "good" :) :)

U svakom slučaju, ne kritiziram ništa osim "lagane sebičnosti" i nedostatak kolegijalnosti zbog potencijalno dobre prilike koju će tehnički ionako odraditi Dražen.
Zato sam nudio virualne alate za uvjeravanje. Još uvijek jeftino mada je interes velik :) :)
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3118
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: K : 6C33 (6S33)

PostPostao/la Bepone » Pon pro 17, 2018 3:52 pm

ima prijatelj lamma i parcel cijevi sa strane :D :D
kad sam cuo kako ih zdere to je prvo sta sam pomislio (izvlace 15W ili tako nesto od jedne u SE) - koja poluinzinjerija!
da se referenciram na Trsa i njegov OTL koji je ono vrijeme kad sam ga upitao oko radnih sati vec bio odradio cca nekoliko tis. radnih sati..i uvijek je govorio da je 6C33C lampa za manje napone i vece struje! i normalno bio u pravu..
lamm nabrijava napon po tome jer drugacije ne moze izvuc tu snagu.. i pali lampe... i vidi se tu tko(je) zna(o)

a gitarska.. stare lampe traju puno, tipa 6L6GC GE mozda vec i presle 5000h i stalno rade , a ove nove, random, kako koja, kad pocne pucketat , suskat i uvene saund..onda se zamijeni
Bepone
 
Postovi: 5148
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: K : 6C33 (6S33)

PostPostao/la Bepone » Pon pro 17, 2018 3:58 pm

20w max izvlaci da , to je jos nevjerojatnije
Bepone
 
Postovi: 5148
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: K : 6C33 (6S33)

PostPostao/la tubeman » Pon pro 17, 2018 4:10 pm

O tom pričamo, jelda.. :)
S tim cijevima se može u normalnom SE režimu (a da potraje neko vrijeme) potjerati desetak vata, a to je koliko više od EL34 ?? Još je poraznije ako se to izrazi u dB.
Koliko je to više novaca, zafrkancije i nepotrebnog trošenja struje?

Kategorija "ne valja" je možda malo pretjerana ali market(inženjer)ing čine svoje, kao i za sve ostalo.
Bit igre je bedacima uzet lovu :)
Nemam ništa protiv da se ona uzme onima koji imaju :)

No, osnovnog svakog hrčka je da ima od svega neku zalihu da potraje neutrošeno :) :)
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3118
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: K : 6C33 (6S33)

PostPostao/la s@ki » Pon pro 17, 2018 4:13 pm

je a kako drugačije ? :D
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: K : 6C33 (6S33)

PostPostao/la Edison » Pon pro 17, 2018 4:33 pm

Lamm nije za siromasne. Tko to kupuje, nije mu nikakav problem 4x godisnje mijenjati cijevi. Nije to za one koji kupuju starog mercedesa i voze ga s celavim gumama na loz ulje...

A slazem se s tubemanom u vezi izbora cijevi za SE pojacalo. Puno je pametnije i jeftinije napraviti pojacalo s EL34 nego s babuskom. Imam oba, i s EL 34 dobijem 9W, a s babuskom 12W. Razlika u snazi i glasnoci neznatna, u cijeni izrade i grijanju neusporediva. Od ta dva pojacala priznajem da radje slusam ono s EL34, ne sto je bolje nego mi se vise svidja.

Naravno, tko nije radio s babuskama, nije lose probati, dosta se nauci. U toj kategoriji snage zanimljive su nove cijevi KT120 i KT150. Skuplje su, ali i dugotrajnije od babuski.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5662
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: K : 6C33 (6S33)

PostPostao/la Bepone » Pon pro 17, 2018 4:38 pm

nije sve u watima, EL34 nakon sto se napravi par pojacala, nije vise zanimjiva...6C33C izgleda odlicno, lijepo i svijetli! zato se i kupuje! i daje puno toline :lol: u SE? opet nije ni to zanimljivo...kao davacica struje u OTLu...jako zanimljivo...moje idu vjerovatno u OTLcic kakav..2W po jednoj, 4W od dvije? predobro! nema izl trafa biti ce beskonacno detalja..i..pravo zimsko pojacalo! na kolicima, jer ce se morat na proljece spremit pod krevet i cekat drugu zimu :mrgreen:

p.s. edison... lamm se moze kupit i rabljen! pa si ga moze skoro i svatko priustit ako ga zanima..a da li je isplativ? nije, jer radi stetu vlasniku i probleme oko cijevi, znaci to je po meni promasaj :lol:
a i oni koji imaju para , obicno su skrti ko vrag tako da im je jos veca tlaka bacat pare na lampe..........
Bepone
 
Postovi: 5148
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: K : 6C33 (6S33)

PostPostao/la s@ki » Pon pro 17, 2018 4:54 pm

jeste zapeli za lamma-
a vidi kako im na stranicama lijepo piše da se mijenja samo 6n6p jednom svake 2 godine
al mene uvijek veseli:
minimalo grijati prije slušanja 45min
minimalno usviravanja iz tvornice 72h
min usviravanje u setupu 200h

dakle, ako slušam sat vremena dnevno treba proć oko godine dana da zaključim da sam fulao amp :D
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Kupujem

Tko je online

bilbo968 pregledava forum i 2 gostiju