Valve Caster Pedal

Valve Caster Pedal

PostPostao/la DrFireBottle » Sub pro 29, 2018 11:19 am

Pozdrav svima, to je još jedna od onih mojih čudnih tema, ali me bar ovaj put nikakva jača struja nemože stresti.

Valve Caster (by Matsumin) je inaće popularna "tube boost" pedala na internetu o kojoj je bilo dosta razgovora po velikom DIYu i pedal forumima, jedamput sam je napravio sa 6N1-P cijevi, malo preradio i zvučalo je fenomenalno, pogotovo na manjim pojačalima koja imaju "krizu identiteta" i tvrdi zvuk, ova pedala je bila mega razlika, ali baš jako čujna, i tim pojačalima je dodala onaj sweet crunch koji im fali i produbila bas, rastavio sam pedalu zato jer nije bila ni pedala, bilo je "nešto" pa sam se sad bacio u izgradnju sa ECC82 (zvuči fino i sa ECC81, sa ECC83 previše gaina!) i polako sam u izradnji.

VCASTER.gif

IMG_3769.JPG

IMG_3770.JPG
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
DrFireBottle
 
Postovi: 677
Pridružen: Pet sij 05, 2018 4:34 am
Lokacija: Zagreb

Re: Valve Caster Pedal

PostPostao/la Edison » Sub pro 29, 2018 12:39 pm

Za sklop ne znam, ali grijanje ti je na 9V, a standardno bi trebalo biti 12,6V.
I inace je 9V premalo za anodni napon ECC82 pa sklop vjerojatno izoblicava "ko lud", ali to mu je valjda i funkcija...
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5664
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Valve Caster Pedal

PostPostao/la DrFireBottle » Sub pro 29, 2018 1:42 pm

Edison napisao:Za sklop ne znam, ali grijanje ti je na 9V, a standardno bi trebalo biti 12,6V.
I inace je 9V premalo za anodni napon ECC82 pa sklop vjerojatno izoblicava "ko lud", ali to mu je valjda i funkcija...


Moje će biti 12V od adaptera koji ima DC izlaz od 12,3V pri 2A.
Avatar korisnika
DrFireBottle
 
Postovi: 677
Pridružen: Pet sij 05, 2018 4:34 am
Lokacija: Zagreb

Re: Valve Caster Pedal

PostPostao/la DrFireBottle » Ned pro 30, 2018 4:44 pm

IMG_3771.JPG

IMG_3772.JPG


Dobro zvuči, sound ima pomalen crunch, dosta je dobro sjelo sa Fenderom jel mu je dalo onaj clean crunch za koj ga inaće moram "navinut" maksimum da bi krenuo u break-up.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
DrFireBottle
 
Postovi: 677
Pridružen: Pet sij 05, 2018 4:34 am
Lokacija: Zagreb


Vrati se na: Ostalo

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost