Pozdrav

Re: Pozdrav

PostPostao/la Edison » Ned vel 03, 2019 10:00 pm

davorin napisao:AN/GRC-8, a u kompletu je imao i generator na ručni/nožni pogon! :lol:


E, taj. A imao je i taj bicikl... :lol:

A jest to pijukalo na telegrafiji. Mogao sam nepogresivo prepoznati zvuk tog predajnika otkud god da se javljao...
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5681
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Pozdrav

PostPostao/la oluja » Ned vel 03, 2019 10:28 pm

Edison napisao:Ja sam u bivsoj vojsci bio telegrafist/teleprinterist. Radio sam na nekim starim americkim predajnicima AN/GRC, ali ne mogu se sjetiti broja. Mi smo ih zvali "angerice". Predajnik velicine danasnjeg stednjaka, crno, ruzno... A bili su ti i RTU100 i 400, pa razne RUP-ovke, neki engleski kratkovalni primopredajnik... RIZ-ov predajnik od 2kW, pa ruski predajnik od 1kW kod kojeg su se vrtili svi vanjski kotacici kad se birala frekvencija. A najdrazi od svega bio mi je Collins prijemnik, ne znam mu vise broj. Odlican cjevni prijemnik koji je "hvatao" sve zivo...


"kolega" telegrafista i vezista :) .. imam uređaje koje spominješ , rtu100 i rtu400 Collins je najvjerojatnije 51s1 ( u Puli sam gledao nažalost kako su iz skladišta iznjeli na cestu nove zapakirane Collinse i s transporterom prešli preko njih) ...ako si radio na AN/GRC9 onda si bio u vojsci 70-god... taj uređaj su kasnije zamjenili PRC-320 , RU-20 i RUP-15 & PD8 ( u kampanjolama AR55 i Fiat 1107 MKŠK ) .
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
oluja
 
Postovi: 36
Pridružen: Ned vel 03, 2019 8:59 am
Lokacija: Sisak

Re: Pozdrav

PostPostao/la cappucino » Ned vel 03, 2019 11:00 pm

Dobrodošao na forum!
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1615
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: Pozdrav

PostPostao/la Pao Pepeo » Ned vel 03, 2019 11:28 pm

:text-welcomewave:
Pao Pepeo
 
Postovi: 2199
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Pozdrav

PostPostao/la Edison » Ned vel 03, 2019 11:45 pm

U vojsci sam bio 81. Imali smo par "stabilnih" angerica i par u kamionima. I Rus od 1kW je bio jedan stabilni, a jedan u ZIL-u.

Ako su ova tri uredjaja na zadnjoj fotografiji Collinsi, nas je bio crni s vise botuna. nesto kao 511 ili slicno, davno je bilo... Taj je bio vise kao "kontrolni" prijemnik, a radne smao imali moderne Marconije s digitalnim prikazom frekvencija. Cudo za ono vrijeme.
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5681
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Prethodni

Vrati se na: Predstavite se

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju