ŽF 2015

Re: ŽF 2015

PostPostao/la midruzin » Ned ruj 20, 2015 6:45 pm

Kao i uvijek do sada, svaka pohvala domaćinima na trudu, toplom gostoprimstvu i odličnoj organizaciji ove priredbe. Ugodna atmosfera i veselo druženje i uvijek je bila karakteristika Žarula fest-a. Varaždinska ekipa na čelu s Precednikom, jednostavno nikad nije zakazala. Iniciranjem Davorina, konačno je pokrenuto osnivanje udruge audio - samograditelja, koja je potrebna zbog financiranja ovakvih priredbi kao što su Triode i Žarula, a i mnogo čega drugog.
Bilo je stvarno puno dobrih uradaka, vidi se stalan napredak u izradi i vanjskom izgledu pojačala i zvučnika. Najviše me se dojmili Zmajzovi micro i mini Fostexi, izrađeni od nekakve kartonske ambalaže u TL i nekakvom obrnutom V ustroju. Proizvodili su stvarno odličan bas za tako male zvučnike. Slušajući sa strane pomislio sam da to sviraju velike Sonido horne, a ono iznenađenje. Svaka pohvala Zmajzu i za Westrine ovale (ne sjećam se u kojem su ustroju) od kojih je, mislim, izvukao maksimum. Dobar bas bez nekih primjetnih većih rezonancija, ugodni lijepi srednji i tipični visoki (zvuk trubice). Sva tri uradka zaslužuju objavu na našem forumu kao uspjeli modeli zvučnih kutija, za razliku od mojega, s kojim unatoč dobroj ideji nisam uspio dobiti dobar bas, a i primjetila su se i fazna izobličenja.
Zahvaljujem i Precedniku na pro bono zamjeni PCB-a za RIZ-ove ovale čiji zvuk toliko volim. Po njegovom nalogu odmah sutra krećem u dampiranje bočnih stranica tih poluotvorenih kutija (lavora).
midruzin
 
Postovi: 236
Pridružen: Uto ožu 26, 2013 1:45 pm
Lokacija: Krapina

Re: ŽF 2015

PostPostao/la nik » Ned ruj 20, 2015 7:39 pm

Pozdrav svima!
Što nakon svega poručiti ekipi?
Dobro,bolje, najbolje!
Doviđenja dogodine!
Nik
nik
 
Postovi: 64
Pridružen: Ned ožu 24, 2013 2:16 pm

Re: ŽF 2015

PostPostao/la midruzin » Pon ruj 21, 2015 2:18 am

E Nik, ako nije tajna, zaboravio si napomenuti da si nabavio veću količinu duplih C jezgara raznih dimenzija, koje djeluju dosta kvalitetno . Nisam imao pri sebi mikrometar i povećalo, pa nisam mogao odrediti debljinu limova koji mi izgledaju dosta tanki. Pošto si dao neke od njih Davorinu na testiranje (mislim da su odgovarale dimenzijama CM 55, 74 i 102), nadam se da ćete objaviti rezultate ispitivanja, jer će sigurno biti dosta zainteresiranih za gradnju izlaznih trafoa s njima.
midruzin
 
Postovi: 236
Pridružen: Uto ožu 26, 2013 1:45 pm
Lokacija: Krapina

Re: ŽF 2015

PostPostao/la nik » Pon ruj 21, 2015 7:38 am

To su te dimanzije.
Jedna količine ide za našu proizvodnju a nešto za prodaju.
Kroz nekoliko dana kad prebrojimo stavljam cijene.
Nik
nik
 
Postovi: 64
Pridružen: Ned ožu 24, 2013 2:16 pm

Re: ŽF 2015

PostPostao/la Zmajz » Pon ruj 21, 2015 9:50 am

Red je da se i ja zahvalim na gostoprimstvu, svaki put se u varaždinu osjećam sve ljepše i ugodnije. Valjda zbog klime, neznam kaj bi drugo moglo biti.
Drago mi je da su se zvučnički uradci koje sam prezentirao pokazali vrijedni truda, pa ću zainteresiranima ovih dana staviti skice i naputke za izradu u odgovarajućim temama.
Još jednom, hvala za sve....
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: ŽF 2015

PostPostao/la pamook » Pon ruj 21, 2015 12:19 pm

... it truly was a real honorable experience....

da se sve sroči u 2.5 minute :lol:

thx svima jos jednom :clap: :clap:

Watch on youtube.com
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6276
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: ŽF 2015

PostPostao/la JAjaJA » Pon ruj 21, 2015 1:15 pm

Koliko vidim virtualno,u živo vidio desetak minuta mi smo još uvijek normalni(doduše po našim kriterijima)
ŽIVIO 6.jubilarni Žarula Festival
JAjaJA
 
Postovi: 30
Pridružen: Uto kol 12, 2014 2:02 pm

Re: ŽF 2015

PostPostao/la davorin » Pon ruj 21, 2015 1:47 pm

Ugodno, prijateljsko i korisno druženje, a domaćinima zahvaljujem na uspješnoj organizaciji!
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6945
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: ŽF 2015

PostPostao/la davorin » Pon ruj 21, 2015 1:51 pm

Još nekoliko slika...
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6945
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: ŽF 2015

PostPostao/la JAjaJA » Sri ruj 30, 2015 3:01 pm

davorin napisao:Još nekoliko slika...

Kakof je to forum di je sve savršeno i di nebu šestog žarula festa ?I ,zakaj je tak malo povratnih informacija vizavi istoga?
LOL,LP,MP3,CD,iPOD,iNAD
Sveto
Ajme meni
JAjaJA
 
Postovi: 30
Pridružen: Uto kol 12, 2014 2:02 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Žarula fest

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju

cron