TF-2016-Zadar

Re: TF-2016-Zadar

PostPostao/la davorin » Sub svi 21, 2016 10:30 am

Nakon malog vremenskog odmaka nastavljam sa dojmovina o izloženim uređajima.
-Pojačala sa elektronkama 6GF7A smo imali prilike vidjeti u Sisku, ali ne i čuti u punom sjaju! Cijeli sistem, uključujući i predpojačalo, je ostavio vrlo dubok utisak na posjetitelje (s kojima sam razgovarao i koji nisu članovi foruma, kao i na direktora hotela!) kako izgledom, tako i zvukom!
Iako je predstavljen u kompletu sa relativno nedorađenim zvučnim kutijama (koje imaju puno potencijala i prostora za unapređenje!), zvukovno se sustav monoblokova+predpojačalo kao vizualno-slušni sistem predstavio kao izuzetno kvalitetan! Žao mi je što nisam uhvatio vremena da nagovorim pamook-a da sve prenesemo u izdvojenu slušaonu i/ili na probu sa nekim drugim usviranim zvučnicima.
-Kao početnik (ili to više nije nakon SE pojačala sa 807-icama u Fužinama!?) SaWa se predstavio sa izuzetno kompliciranim projektom (ne samo za početnike!) koji je, iako ga je napravio u zadnjem trenu prije TF-a, zvučao moćno, čisto, melodiozno, povremeno pomalo tvrdo (neusvirano!?), ali impresivno!
Čuo sam sistem na nekoliko različitih zvučnika (neki od njih su ipak bili igračke za ovakva pojačala), a na relativno nedorađene zvučnike (pamook) i zahtjevne (sonny) je pokazao potencijal i kvalitet.
Mala zamjerka je korištenje predpojačala (radi preklopnika ulaza i regulacije volumena) koje je unijelo nepotrebno (iako malo!) koloriranje zvuka zbog korištenja potenciometra na minimalnom otporu prema masi ( do maksimalno "8 sati"!) i samog predpojačala (poluvodičko). Nameće se upotreba pasivnog predpojačala ili odvojnog stupnja sa elektronkama bez pojačanja (katodno slijedilo) bez pojačanja gdje bi njegov utjecaj na zvuk bio nikakav (ili minimalan), jer je ulazna osjetljivost mono-blokova dovoljna za direktni spoj CD-player -a i/ili izlaza iz korekcionih pedpojačala (RIAA) za magnetne zvučnice.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6933
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: TF-2016-Zadar

PostPostao/la pamook » Sub svi 21, 2016 9:52 pm

:oops:

hvala :P :lol: :lol:

u Sisku su monoblokovi bili tek završeni - dakle neusvirani, plus sto sam uspio na jednom dovesti pozitivnu a ne NPV, a nekako imam dojam da se ni sa Deanovim zvucnicima nije bas "slozilo" tako da je dojam bio poprilicno (blago receno) upitan :lol:

nakon ispravljenih gresaka i skoro godinu dana rada, te dodatkom ovog preampa sa 6CG7 sve se dosta dobro poslozilo... za zvucnike nemam sto reci, znamo da su zavrseni dan prije polaska za ZD :lol: :lol:

sto se tice izdvojene slusaone, nekako mi se cinilo da nemam sto traziti tamo međ` vešmašinama :D sa svojih 12ak W, a i cinilo mi se da je bilo "boljih" kandidata za doticne termine, pa otud i izostanak... ali nigdje ne pise da ne mozemo to vec negdje ponoviti kad bude prilika ...

inace, i sam pogled na fotke sa ovogodisnjeg TF-a i na Sawa-in projekt monoblokova me svakako "drila" da cim prije krenem u realizaciju vec dogovorene varijante, pa ce to uskoro, nadam se, u prvi plan...

uglavnom, nema predaje (osim kad bolja polovica kaze da treba odgodit pobjede, u smislu radova na rezidencijalnom dijelu) :mrgreen: :mrgreen:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6275
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: TF-2016-Zadar

PostPostao/la ziki » Sub svi 21, 2016 10:01 pm

Pohvala za opis zvuka Davorine. Toga ovdje ima jako malo, skoro nikako.
ziki
 
Postovi: 544
Pridružen: Čet svi 16, 2013 9:59 pm

Prethodni

Vrati se na: Triode festival

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju