minidsp

minidsp

PostPostao/la Cindra » Pet vel 12, 2021 7:03 pm

https://neutrinomobile.hr/hifi-audio/brand/minidsp.html?mode=list
Eto, dostupno i kod nas, cijene vrlo dobre.
Ima i smsl u ponudi, neke stvari i povoljnije nego kod Audiophonicsa, bez poštarina i sa domaćom garancijom
Avatar korisnika
Cindra
 
Postovi: 323
Pridružen: Pon tra 22, 2019 11:13 pm
Lokacija: Zagreb

Re: minidsp

PostPostao/la Bepone » Pet vel 12, 2021 7:05 pm

dsp + FR dobitna kombinacija 8-)
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: minidsp

PostPostao/la yoke » Pet vel 12, 2021 8:37 pm

Ev poslao upit dali kojim slucajem mogu nabaviti dayton dsp 408.

Dodsta je jeftinini od minidsp, ima 8 izlaza koliko mi je potrebno da ga naguram u auto.
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: minidsp

PostPostao/la gilhooley » Pet vel 12, 2021 10:03 pm

Može li mi netko pojasniti što je taj DSP..?

Ono... Za konje i kretene u dvije tri najviše sedam riječi...

Bože dragi... Ja mislio da je CD dovoljan za uživanje...
Haba, haba, haba...
Avatar korisnika
gilhooley
 
Postovi: 2126
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 4:27 pm
Lokacija: Zagreb

Re: minidsp

PostPostao/la yoke » Pet vel 12, 2021 11:00 pm

Ne mos to kunjima u dvi rici objasnit
Treba knjigu napisat/procitat
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: minidsp

PostPostao/la Edison » Sub vel 13, 2021 12:23 am

yoke napisao:Ne mos to kunjima u dvi rici objasnit
Treba knjigu napisat/procitat


Šaptač konjima... :lol:
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5686
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: minidsp

PostPostao/la yoke » Sub vel 13, 2021 10:07 am

Prije kanarincima :doh:
Ne mos s gilom na zelenu granu kako god da okrenes...
On jos na fulrengerima i autu iz 40te :doh:
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: minidsp

PostPostao/la yoke » Sub vel 20, 2021 10:03 pm

Javili mi ovi gore da mogu nabaviti i dayton 408 DSP...( 4 ulaza 8 izlaza )
meni je on zanimljiviji od miniDSPa jer ga planiram nagurati u auto...

cisto za info...
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: minidsp

PostPostao/la LukaTralic » Ned vel 28, 2021 5:20 pm

Stalno pratim, malo pišem... al sve vidim (nešto kao Udba!!)
A sad mi došlo da se javim...

Naručio sam minidsp 2x4HD, kažu da će stići za tjedan dana. Ali još malo duže će biti do momenta kada ga uključim i krenem raditi setup.

Do sada imam iskustva sa Behringerovim pojačalom (inuke1000D) koje ima u sebi dsp. S tim sam (iz trećeg pokušaja) radio eq u studiju. Razlika je nebo i zemlja sa eq korekcijom i bez. A računajte da je to tonski studio, da je cijela režija građena sa slomljenim zidovima (RFZ), da su zvučnici flush mount u zidu i da je u startu zvuk bio odličan. Al uz dsp korekciju još je bolje! Taj softver na bernidži je jako neintuitivan i ne komunicira s drugim softverima pa sam se dobro zaje**vao da to sve uspijem namjestiti. Morao sam na jedan komp raditi mjerenja pa onda odokativno ukucavati korekcije u behringer, pa opet mjeriti, pa opet, pa opet... gnjavaža. Ali radi.

Sad sam u najam uzeo i još jednu prostoriju tamo gdje mi je studio pa planiram krenut kroz cca tjedan dana radove da sredim i tu sobu da bude druga režija i dnevni boravak. Zapravo mi je boravak jako bitan jer ga sad nemam, ali kako imam stvarno viška opreme pa mi je onda glupo ne složiti i još jedno radno mjesto (stol, komp, par uređaja, par setova zvučnika) čisto iz strasti. Za taj setup sam uzeo taj minidsp. Imam već pojačala tako da mi neko integrirano rješenje kao behringer inuke ne treba.

Vagao sam neko vrijeme dal da uzmem 2x10HD model jer imam više od jednog para zvučnika ali skok u cijeni mi je za sada ipak preveliki. Neka ovi glavni zvučnici budu korigirani a drugi par nek svira kako svira. Ti drugi su Dynaudio BM15 pasivni. Treći par su Auratone 5C al njih se ni ne korigira nego ih puštam da krešte.

Ideja je da potjeram ove glavne zvučnike Tannoy System 12 DMT2 u biamp sa Hafler 9500 za mid/bass i Hafler TA 1600 za visokotonac, a u sve to uđem sa minidsp signalom. U svemu tome minidsp bi mi trebao odraditi i DA konverziju jer prije njega je signal stalno digitalan (audio interface van kao spdif u monitor kontroler koji je potpuno digitalan, pa dalje toslinkom u minidsp i tek on pretvara u analogno). Vjerujem da će to sasvim okej raditi. Nemam neke prevelike ambicije. Idem iskoristiti ono što imam bez da puno kupujem novih sprava jer mi se ne da trošiti na taj sistem previše. To mi je druga režija. To kažem jer znam da bi se tu štošta moglo podići malo na viši nivo al jbg...

Razmišljao sam da li da idem na neki jači minidsp sa dirac-om al koliko sam shvatio taj dirac može sve isto kao i HD softver ali ta svoja mjerenja on sam odradi. Ovdje s HD-om to ja moram sam napraviti, kako se kaže "pješke". Iskreno - bolje se osjećam ako ja sam radim mjerenja i odlučujem što i kako korigirati. A i ta razlika od 200 do 300 eura nije zanemariva!

Ako koga bude zanimalo, napisat ću dojmove kad sve to napravim. A s obzirom da je to dnevni boravak za studio, bit će tu i trosjed pa tko hoće može doći poslušati.

:)

Luka
Avatar korisnika
LukaTralic
 
Postovi: 72
Pridružen: Čet ožu 05, 2015 2:29 am

Re: minidsp

PostPostao/la ziki » Ned vel 28, 2021 8:49 pm

Slobodno nabaci i neke fotke ako stigneš, a dojmove svakako napiši.
ziki
 
Postovi: 544
Pridružen: Čet svi 16, 2013 9:59 pm

Sljedeće

Vrati se na: Nabava dijelova

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost

cron