Tinol nabava

Tinol nabava

PostPostao/la Khadgar2007 » Pon stu 02, 2020 7:09 pm

Kako manje više svi znamo olovni tinol polako nestaje sa tržišta treba razmisliti o nekoj zalihi. Kada sam bio kod Bepa prije Triode festivala on mi rekao da tme više ne dostavlja olovni tinol do nas. Probali smo preko Audio kutka jer kao u teoriji možda dostavljaju u Njemačku, ćorak odgovor je bio možemo poslati u neEU zemlje. Pitam ja naše susjede oni dobili isto tako negativan odgovor. Polako hvata panika.Nema šanse da lemim sa bezolovnim. Nisam htio zamarati ljude sa detaljima potrage i nekom grupnom nabavom prije nego što vidim gdje se može kupiti. Našao sam dvije firme, jedna iz Litve od koje sam dobio potvrdan odgovor da mogu dostaviti robu do nas,a druga je Melcomp, našao sam njihov oglas na njuškalu.

Pitam ja Melcomp jel mogu kupiti 10kg tinola, i čekam da mi ovi kažu; ma bježi tko je ovaj luđak, ali dobijem odgovor da nije problem čovjek radi narudžbu za sebe i može mene dodati, samo da kažem količinu i unaprijed platim. Uplatim ja za Cynelov Sn40Pb38Cu2 300kn/kg prodajne cijene,iznos nije mali ali radi se o stvaranju osobne zalihe za dugi niz godina. Danas mi je stigao paketić GLSom i bome što sam naručio to sam dobio. Svaka čast Melcompu. :clap:

tinol.jpg


E sada sljede činjenice.Olovni tinol kod nas košta oko 400kn/kg, trgovine po ebayu ga prodaju po cijenama od 70$ na više. Ok, možda se može naći nekim putevima i jeftinije, ako se ne varam Audio kutak je dobro prošao sa svojom narudžbom ali to će biti sve rijeđe i rijeđe. Ja sam ga u TMEu kupovao po 150kn/kg ali to otpada osim ako netko ne misli ići u Poljsku i osobno preuzeti. :lol: Tako da ovaj tinol preko Melcompa je za sada najbolja opcija. Oglas je sljedeći.
https://www.njuskalo.hr/elektronski-ure ... s-14161578" target="_blank
Ja sigurno mislim uzeti još neku količinu, možda i onog od 0,5mm ako se može nabaviti pa ako ima zainteresiranih možemo se dogovoriti. Pitanje kada će lik iz Melcompa ponovo raditi narudžbu tako da možemo polagano slagati listu zainteresiranih kupaca pa poslati upit kada bi sljedeća narudžba išla ili ako se stvori dovoljno velika količina da možda samo za nas naruči taj tinol.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5741
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Tinol nabava

PostPostao/la Master of disaster » Pon stu 02, 2020 7:23 pm

1. Ja! Ja! Ja! :mrgreen:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Tinol nabava

PostPostao/la grunf » Pon stu 02, 2020 8:31 pm

di gori ????
šta se sprema WW3 ???

nema još mista panici sve dok profesionalci rade s olovom, na lageru mousera i farenla ima još uvik velik izbor i količine su OK, 1kg za 40eura se da naći + naša carina 20% i mogu ga poćerat i u našu prčvar...
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Tinol nabava

PostPostao/la SasaKC83 » Pon stu 02, 2020 10:33 pm

Kahdgar, gori si od ove ekipe što WC papir kupuje na palete... :whistle: :lol:
SasaKC83
 
Postovi: 1020
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: Tinol nabava

PostPostao/la Edison » Pon stu 02, 2020 10:41 pm

SasaKC83 napisao:Kahdgar, gori si od ove ekipe što WC papir kupuje na palete... :whistle: :lol:


Nije ni svjestan da ce mu otpast brada ako bude duze vrijeme uz takvu kolicinu olova... ;) :lol:
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5686
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Tinol nabava

PostPostao/la SasaKC83 » Pon stu 02, 2020 10:44 pm

Edison napisao:
SasaKC83 napisao:Kahdgar, gori si od ove ekipe što WC papir kupuje na palete... :whistle: :lol:


Nije ni svjestan da ce mu otpast brada ako bude duze vrijeme uz takvu kolicinu olova... ;) :lol:


Mislim da nikad nisam vidio tolko lem žice na hrpi... :lol:
SasaKC83
 
Postovi: 1020
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: Tinol nabava

PostPostao/la pamook » Pon stu 02, 2020 11:30 pm

Edison napisao:
SasaKC83 napisao:Kahdgar, gori si od ove ekipe što WC papir kupuje na palete... :whistle: :lol:


Nije ni svjestan da ce mu otpast brada ako bude duze vrijeme uz takvu kolicinu olova... ;) :lol:



.....od onoga što će mu otpast od te količine olova, brada je najmanji problem :mrgreen:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6279
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Tinol nabava

PostPostao/la Edison » Pon stu 02, 2020 11:36 pm

pamook napisao:.....od onoga što će mu otpast od te količine olova, brada je najmanji problem :mrgreen:


Mislis na ponos? Pa na bradu je jako ponosan... :lol:
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5686
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka


Vrati se na: Nabava dijelova

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost