JAPAN - nabava dijelova ili Yahoo aukcije

JAPAN - nabava dijelova ili Yahoo aukcije

PostPostao/la audio kutak » Pon kol 06, 2018 4:14 pm

Kao što naslov govori, molio bih nekoga tko ima iskustva sa nabavom robe iz Japana da napiše svoja iskustva.

Zanima me prvenstveno kako oni računaju cijene , jesu li bez poreza ili ne, te kolika je poštarina za Europu kada se uzima nešto teško, recimo 11, 12 kg.

Hvala svima....
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: JAPAN - nabava dijelova ili Yahoo aukcije

PostPostao/la Schultz » Pon kol 06, 2018 5:21 pm

Kutak, brate mili, ti kao da si sa Marsa pao....

Daleko, skupo, pitaj i vidi...

Znači u prijevodu ovako, oni računaju cijene isto kao i mi. Kalkulatorom, pješke ili plajvazom.
Cijene za izvoz su bez poreza a za domaće tržište sa porezom, kao u cijelom svijetu....
Da bi znao da li su sa porezom ili bez, trebaš pročitati što piše ili ako ne piše (ili ne možeš naći) onda pitati...
Poštarina za Eu ovisi sa čime šalješ (poštom, brodom, UPSom, DHLom i slično), što šalješ (lomljivo, nelomljivo, teško, lagano) i kako šalješ (brzo, sporo, sa ili bez trackinga)...

Ja sam kupovao neke polovne objektive i fensi šiljila za olovke i nikada nisam imao problema (fini je to narod) i normalno da sam platio PDV na ono na što je trebalo platiti.

Eto, nadam se da sam ti pomogao.

Ovo ti vrijedi i za sva ostala kupovanja u (skoro) svim zemljama.....
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: JAPAN - nabava dijelova ili Yahoo aukcije

PostPostao/la audio kutak » Pon kol 06, 2018 9:59 pm

Schulz, hvala na odgovoru...

Znam za cijene i za porez, no zanima me samo poštarina JER mi za gramofon od 11 kg
računa oko 278 dolara poštarine !!! Eto, zato sam pitao jel poštarina nešto posebno skupa
ili u granicama normale.
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: JAPAN - nabava dijelova ili Yahoo aukcije

PostPostao/la pamook » Pon kol 06, 2018 10:20 pm

...ako odes na stranice japanske poste, imas kalkulator pa vidis barem odokativno... a isti kaze da za 12kg paket, airmail, je postarina 19200 jena, odn cca 150€.... tu koliko se da razaznati, nije ukljuceno "lomljivo" niti nesto drugo "ekstra" pa se cifra od cca 240€ cini poprilicno suvisla (iako visoka, narafski :D )... obicno se racuna "shipping and handling" tako da sam iznos postarine (ako ga se po primitku moze procitati negdje na paketu) obicno ne odgovara u potpunosti naplacenoj cifri jer se radi o troskovima pakiranja, nabave kutije, ispune, i slicno....

mislim da si "tu negdje" s cijenom :think:

https://www.post.japanpost.jp/cgi-charg ... p?lang=_en
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6275
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: JAPAN - nabava dijelova ili Yahoo aukcije

PostPostao/la Edison » Pon kol 06, 2018 10:24 pm

audio kutak napisao:Znam za cijene i za porez, no zanima me samo poštarina JER mi za gramofon od 11 kg
računa oko 278 dolara poštarine !!! Eto, zato sam pitao jel poštarina nešto posebno skupa
ili u granicama normale.


Nema granica normale. Japan je daleko, a cijenu transporta odredjuje lokalni "postar", tko god on bio. Ako zelite da gramofon od 11kg sigurno stigne preko pola Globusa, paket mora imati bar 16kg. E sad, probaj saznati koliko Hrvatska posta naplacuje za paket od 16kg do Japana. Trebas napomenuti da ide naljepnica "lomljivo" i osigurati na realnu vrijednost, ukljucujucu i transportne i troskove pakiranja. Misim da nece biti nista manja cifra od japanske, dapace...

Usput, u Japanu je mrezni napon od 100V (bar mi je tako ostalo u sjecanju), a u EU 230V, pa i 240V. Povedi racuna i o tome...
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5664
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: JAPAN - nabava dijelova ili Yahoo aukcije

PostPostao/la tom_hifi » Uto kol 07, 2018 6:21 am

Za japanski Yahoo ne možeš ti direktno platiti, nego moraš uzeti posrednika. Platiš posredniku, oni to kupe, dođe na njihovo skladište, pa ti oni šalju. Tako je bilo prije cca 2g kada sam ja kupovao FETove.

Uglavnom, fetovi koštali cca 20$, mene sve skupa izašlo oko 60$. Pa si računaj. Cijena će ti biti prilično veća nego ona na koju računaš.

I da, pazi ovo što ti Edison piše, kod njih je niži nazivni napon iz gradske mreže, stoga će vjerojatno i trafo trebati mijenjati (bit ćeš sretan ako ima više primara).
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5300
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: JAPAN - nabava dijelova ili Yahoo aukcije

PostPostao/la dredder » Uto kol 07, 2018 12:41 pm

japanski gramofon 11 kg. Nije teško prepoznati Technics SL-1200 :lol: :lol:
Avatar korisnika
dredder
 
Postovi: 494
Pridružen: Sub tra 12, 2014 2:55 pm
Lokacija: Dubrovnik

Re: JAPAN - nabava dijelova ili Yahoo aukcije

PostPostao/la Schultz » Uto kol 07, 2018 1:32 pm

Sorry ali mislim da nema nikakvog smisla kupovati gramofon iz Japana i plaćati 250€ poštarine (i kasnije PDV koji će se obračunati i na to) osim ako nije neka rijetka zvijerka.... Ili ostvarenje dječačkog sna ili tako nešto. Znači 2500 kuna (sa PDVom) samo za poštarinu a recimo sasvim dobra Rega RP3 bi se našla polovna sa zvučnicom za recimo 4000 kuna.... Nova ispod 6000. Cijena u dućanu je 6 kkn pa za gotovinu bi se dalo ispregovarati i 20% popusta i to bi bilo ispod 5000 kuna.... Eto mojih 5 para....
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: JAPAN - nabava dijelova ili Yahoo aukcije

PostPostao/la Kale021 » Čet kol 09, 2018 10:08 pm

Kupovina na yahoo Japan je sve nego jednostavna… prvo ako se i uspijes registrirati na yahoo Japan (ja sam nekako uspio), 99% prodavaca nece ni da cuje slanje van Japana, pa si prisiljen uzeti posrednika. Vec na stranici Yahoo imas reklamu za buyee, no ima ih jos nekoliko…

Stvar tece tako da se registriras kao user na nekom od posrednika i onda preko njihove stranice bidas na yahoo aukcije. Neki posrednici traze da imas polozen novac na account kojeg posjedujes kod njih, pa mozes bidati samo onoliko koliko si polozio. Stvar je u tome da kod polaganja novca na account imas proviziju i za to (od 3 to 5 %), plus nepovoljan tecaj konverzije sa US$ (ili EUR) u Yen…. Buyee radi tako da kod njih ne moras polagat nista, dok ne pobjedis u aukciji, a onda ti oni automatski skidaju sa paypala potrebite novce sa njihovom provizijom
Kad si kojom sricom kupija sta si tija, ide ti odma provizija posrednika (razlicite su od posrednika do posrednika), i cijena transporta unutar Japana do skladista posrednika. Kada ta stvar dodje u skladiste, oni te obavjeste, i sad ti das nalog da ti se to posalje ka tebi, obicno ti dadu vise opcija, tipa SAL (vecinom najekonomicniji izmedju brzine i troska), EMS, UPS Fedex i sl….
SAL i EMS ti dolaze postom, pa ti je postanska carinska procedura, dok UPS i Fedex imaju svoju carinsku obradu koja sama kosta od 120 kn pa navise, plus oni traze tzv. Eori broj… UPS i Fedex su vrlo brzi ali i kostaju uzasno.
Trebas znati da SAL i EMS imaju ogranicenja sa dimenzijama paketa, i specificnim artiklima, npr. SAL i EMS nece transportirati uopce zvucnike, vec ti preostaju jedino UPS i Fedex…
I kad ti sve to dodje u Hr… ide ti pdv na cijenu transporta plus ukupna cijena artikla (sa svim provizijama), vecinom trazu na carini i originalnu uplatu….
Ovo ti je samo sazetak… a bogme ima toga….
Avatar korisnika
Kale021
 
Postovi: 135
Pridružen: Pon kol 26, 2013 5:29 pm
Lokacija: Kastel Sucurac

Re: JAPAN - nabava dijelova ili Yahoo aukcije

PostPostao/la audio kutak » Pet kol 10, 2018 9:53 am

Hvala Kale... odustajem !!!

Možda jednog dana kada dobijem na lotu...
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Sljedeće

Vrati se na: Nabava dijelova

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju