Izrada tiskanih pločica

ON TOPIC forum. sav off topic biti će premješten

Re: Izrada tiskanih pločica

PostPostao/la tubeman » Sri ožu 18, 2015 12:16 am

Mislim da se ne isplati zeznuti giljotinu jer nije baš prejeftina.
Ja imam ogromnu A3 Dahle giljotinu s pritiskačem, i nimalo mi se ne sviđa kako to reže.
Brzo se zatupi i to što izreže nije baš nešto :(
Nakon par rezova pločica, više neće rezati papir :) :)

Jedina prava varijanta je dobar stolni cirkular za koji treba pripremiti kvalitetnu i usku ploču malog promjera.
Ali tako nešto, mislim da se ne može naći u Lidlu za par sto kuna :(
Ima još dobrih metoda, ali nisu za "masovniju" produkciju.
Može se probati sa stolnim škarama za lim npr. :)
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: Izrada tiskanih pločica

PostPostao/la deleted user » Sri ožu 18, 2015 12:30 am

deleted user
 
Postovi: 1624
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 4:11 pm

Re: Izrada tiskanih pločica

PostPostao/la Khadgar2007 » Sri ožu 18, 2015 12:47 am

LesFaule, o tome sam i ja pričao u prethodnome postu,a budući da je tema o tiskanim pločicama nastavilo se o mom "problemu" i to je ok jer je ovo ipak tutorial za tiskane pločice,za ostalo tu je "opremanje radione" i sl. teme.

Ovakav cirkularčić sam ja kupio da mi služi kao univerzalni za što god mu bacim pod zube,naravno pila se po potrebi mijenja. Maknuo sam mu obe zaštite za list da mogu pričvrstiti i neki već od recimo 12-13cm,iskemijati ćemo zaštitu koja može da prihvati veći list da ne bi bilo vraga. Ako je onakav cirkular sa stolom došao 800kn to je bagatela i po meni ok kupovina.
cirkular.JPG
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5722
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Izrada tiskanih pločica

PostPostao/la s@ki » Sri ožu 18, 2015 7:58 am

Khad. Rezac koji ja imam radi na principu giljotine a zapravo su dve zeljezne sipke, nigdje nema nikakve ostrice vec se jednostavno stiscu jedna uz drugu pa tako nesto i prerezu.
rez je daleko od onog sto bi mogao rec da je ok,pogotovo ako radis za nekog drugog. Meni sluzi samo da ugrubo prerezem a zatim stolnim cirkularom dovrsim rub. Nabavio sam si proxxonov koji ima vrlo tanki list.
Sve to skupa je iskreno overkill,i nesto sto ces moc odraditi uz malo vise zajebancije skalpelom i brusnim papirom.na kraju,nije da ih radis za prodaju svaki dan.ili?
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Izrada tiskanih pločica

PostPostao/la micro » Sri ožu 18, 2015 4:21 pm

Ja sam na buvljaku kupio stolne skare za lim, imao tip 2 komada , uzeo jedne 150kn, jedino sto sam morao vuci do auta 20kg , nudio je oba komada za 250kn. Inace te skare rezu vitroplast kao sir :lol:
micro
 
Postovi: 610
Pridružen: Čet ožu 28, 2013 9:48 pm

Re: Izrada tiskanih pločica

PostPostao/la micro » Sri ožu 18, 2015 4:23 pm



Ja sam to vidjao u lokalnom vinkopromu prije ali ne od istog proizvodjaca.
micro
 
Postovi: 610
Pridružen: Čet ožu 28, 2013 9:48 pm

Re: Izrada tiskanih pločica

PostPostao/la deleted user » Sri ožu 18, 2015 4:29 pm

Sve je to Einhell, Made in P.R.C., ali po tom pitanju dajem prednost kad se ista stvar zove Parkside (Lidl brand) i ima 3 godine jamstva. I naravno ono najvaznije, u rijetkim prilikama kada je za to bilo potrebe, nikad nisam imao problema sa garancijom i povratom robe u navedenom lancu.
deleted user
 
Postovi: 1624
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 4:11 pm

Re: Izrada tiskanih pločica

PostPostao/la micro » Sri ožu 18, 2015 4:42 pm

LesFaul napisao:Sve je to Einhell, Made in P.R.C., ali po tom pitanju dajem prednost kad se ista stvar zove Parkside (Lidl brand) i ima 3 godine jamstva. I naravno ono najvaznije, u rijetkim prilikama kada je za to bilo potrebe, nikad nisam imao problema sa garancijom i povratom robe u navedenom lancu.


Prije nekoliko godina isao kod nekog tipa u slavonski brod nesto kupiti, nudio mi je mislim mio standard "skalameriju" , blanja, debeljaca valjda stucerica i jos neke kerefeke , nisam siguran da je imala i cirkular , navodno samo je motor izgorio ali je imao je takav ispravan 2800 obrtaja koji je trebalo zamijeniti, koliko se sjecam motor je bio 3 fazni i to nekoliko kw. Trazio je isto oko 1000kn ili malo vise, ali kako imam toliko drndi vec kuci to mi nije trebalo.

Ovako
http://www.njuskalo.hr/strojevi-obrada- ... s-14619142

ne ono krunjac, srotara i cirkular :lol:
micro
 
Postovi: 610
Pridružen: Čet ožu 28, 2013 9:48 pm

Re: Izrada tiskanih pločica

PostPostao/la tubeman » Sri ožu 18, 2015 8:13 pm

Tko nema DEBELOG iskustva s tim, bolje da uopće ne razmišlja.
Vrlo zafrknut i nemilosrdan stroj i ne trpi NIKAKVE pogreške.
Moj brat, koji IMA debelog iskustva, ostao je bez dva prsta samo tako. Nije niti primijetio prvih pola minute :(
Ne se igrati s tim.
Osim toga, za kompetirati to treba puno dodatnog alata koji nije nimalo jeftin.
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: Izrada tiskanih pločica

PostPostao/la Khadgar2007 » Sri ožu 18, 2015 8:40 pm

Da li se jednom od crvenih da ikako malo očistiti ovu temu jer zadnjih nekoliko postova ima svega samo ništa vezano za tiskane pločice.Ako je moguće da se prebace ti postovi u "opremanje radionice".
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5722
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Tutoriali

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju

cron