Izrada tiskanih pločica

ON TOPIC forum. sav off topic biti će premješten

Re: Izrada tiskanih pločica

PostPostao/la micro » Čet ožu 05, 2015 3:46 pm

Izrada jednostranih u kucnoj radinosti ok. Napravite 2-stranu ili vise slojnu pcb , napravite gerber fajlove, stisnete na sto manju povrsinu, smd , pozeljno da dimenzije budu 5x5cm, 5x10cm, 10x10cm, otvorite web stranu seedstudia, platite paypalom ostavite gerbere, i cekate pecebeje da stignu iz Singapura:)

Link je :
http://www.seeedstudio.com/service/index.php?r=pcb

radio kod njih pcbe, nemam primjedbe osim da se onda cekalo i do mjesec dana da dobijes pcb.

Ako je neko radio sa brzima a da je cijena i kvalitet slicni neka vice:)
micro
 
Postovi: 610
Pridružen: Čet ožu 28, 2013 9:48 pm

Re: Izrada tiskanih pločica

PostPostao/la Khadgar2007 » Sub ožu 07, 2015 6:04 pm

Neki dan sam zgotovio cijevi za zrak za moj akvarij. Hvala Pamooku na ideji da upotrijebim cijev za elektroinstalacije(nisam znao da ima tako malog promjera 13mm). Malo epoksija, malo plastičnih čepova za zatvoriti cijevi i jedno 5 minuta bušenja rupa od 0,6mm.
Dvije cijevi služe da pušu zrak,a u treću je ubačena šipka M12 kao uteg da potopi druge dvije. Na svu sreću navojna šipka M12x36cm(oko 300g) je baš na knap da sve to drži na dnu,bilo bi bolje nešto od 400g na više ali nisam imao ništa pri ruci.

Mogu reći da je ovo izvrsno, pločice veličine 10x15cm su mi se napravile za kojih 5-10 minuta u ferikloridu koji nije nešto nov. Naravno da imam i grijač pa sam sve to zagrijao na kojih 50°C i ide ko podmazano.
cijev za akvarij (1).JPG


cijev za akvarij (2).JPG
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5723
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Izrada tiskanih pločica

PostPostao/la Khadgar2007 » Uto ožu 17, 2015 11:19 pm

Da li se netko igrao sa rezačem pločica da sa njime i reže tiskane pločice? S@ki,ako se ne varam ti koristiš onaj rezač za papir pa vjerujem da bi išlo lakše sa ovim za pločice jer je kao predviđen za keramiku.

rezač pločica.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5723
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Izrada tiskanih pločica

PostPostao/la s@ki » Uto ožu 17, 2015 11:29 pm

Nebude islo. vitroplast je prezilav
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Izrada tiskanih pločica

PostPostao/la Khadgar2007 » Uto ožu 17, 2015 11:34 pm

Stvarno? Pa zar ti nisi rezao njega sa rezačem za papir ili si odustao od toga? Mislim ne treba ga prerezati do kraja već samo kao ča se radi i sa skalpelom da ga zareže pa ga ti samo prelomiš.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5723
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Izrada tiskanih pločica

PostPostao/la pamook » Uto ožu 17, 2015 11:45 pm

rezac za papir je drugo, ima giljotinu koja je "stvarna" ostrica a ovo za plocice ima samo dijamantnu šajbu koja "zapara" povrsinu i onda plocicu lomis po novonastaloj crti, isto kao staklo.

kao sto rece S@ki, nula bodova :P

/edit - bilo je u Lidlu tih rezaca za papir, negdje oko 160kn... relativno nedavno, ako se dobro sjecam... :think:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6276
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Izrada tiskanih pločica

PostPostao/la deleted user » Uto ožu 17, 2015 11:52 pm

pamook napisao:/edit - bilo je u Lidlu tih rezaca za papir, negdje oko 160kn... relativno nedavno, ako se dobro sjecam... :think:


Kad smo vec kod Lidla i ponude alata, jel vidio netko stolni cirkular u ponudi? Mescini da je zadnji put bio u ponudi u sijecnju 2013.g. i da je zapadao 888kn. Od tada nista a jako bih volio kupit upravo taj komad alata...
deleted user
 
Postovi: 1624
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 4:11 pm

Re: Izrada tiskanih pločica

PostPostao/la audio kutak » Uto ožu 17, 2015 11:53 pm

khad, nema druge nego da si zgotoviš onaj cirkularček....
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: Izrada tiskanih pločica

PostPostao/la pamook » Uto ožu 17, 2015 11:56 pm

LesFaul napisao:
pamook napisao:/edit - bilo je u Lidlu tih rezaca za papir, negdje oko 160kn... relativno nedavno, ako se dobro sjecam... :think:


Kad smo vec kod Lidla i ponude alata, jel vidio netko stolni cirkular u ponudi? Mescini da je zadnji put bio u ponudi u sijecnju 2013.g. i da je zapadao 888kn. Od tada nista a jako bih volio kupit upravo taj komad alata...


:lol: :lol: batećuk koja telebratija.... ja upravo rujem po njurgalu po kljucnoj rijeci "mali cirkular" :lol: :lol:

u Lidlu nisam vidio da je bilo, osim one vertikalne kruzne pile sto je Davorin kupio... bas cirkular se ni ne sjecam da sam vidio :think:

a ono sto mi prvo treba je tracna pila. stat. :evil:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6276
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Izrada tiskanih pločica

PostPostao/la Khadgar2007 » Sri ožu 18, 2015 12:04 am

Izgleda da će to biti konačno riješenje Audio kutak.
Dalje za Lesa, uzmi si običan cirkular bez stola,ja sam svoj u Lidlu platio oko 350kn(600W),već mi je dopizdilo tražeći neku aluminijsku/željeznu ploču i tko bi mi to izglodao tako da sam neki dan lijepo uzeo komad MDFa(18mm) i na to montirao cirkular. E sada umjesto maksimalnih 35mm dobio sam rez od kojih 15mm, ALI boli me briga jer sam do daske rastavio cirkular tako da mogu staviti i reznu ploču većeg promjera(to mi je tek nedavno palo na pamet) i mirna bosna. Sutra ću staviti slike pa ćeš moći vidjeti kako sam to iskemijao.

Pamook, ja do sada nisam znao da postoji rezač za papir na principu giljotine, sve koje sam vidio su bili isti kao i taj za rezanje pločica. Ono staviš papir i vučeš preko njega rezač.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5723
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Tutoriali

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju