RIZ KZS62 ZVUČNICA

AUDIO TECHNICA AT91

PostPostao/la tubeman » Ned sij 28, 2024 9:25 pm

Izgleda da je forum posato kužan :(
Ajde, ja ću opet nešto u vjetar ;)

AUDIO TECHNICA AT91 zvučnica.
Danas je "uskrsnula" kao kineski proizvod koji je možda stvorio krivi dojam o ovoj solidnoj budget zvučnici.
Kineske su bezobrazno jeftine ali meni dobro dođu za kompletiranje gramofona koji bi inače ostali bez njih.
Negdje na nekom gramofonu imam i originalnu japansku.

Izgledom su posve iste osim što kineske imaju bijelo kučište igle dok su originali svakakvih boja, ovisno o geometriji igle ili štatijaznam čemu :)

Dakle, na slici je rani kineski fabrikat a original će biti kad ju nađem.
Ova sa slike je nabavljena dosta davno i još ima AT91 oznaku.
One "novije" nemaju nikakvu a deklariraju se kao AT3600.
Imam i njih ali ova sa slike čak vrlo pristojno zvuči.

Slika
Slika
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: RIZ KZS62 ZVUČNICA

PostPostao/la dredder » Pon sij 29, 2024 12:10 am

Ovakvu iglu imam i ja. Zašto kažem iglu zato što ne mislim na zvučnicu nego baš na iglu/canitlever. Postoje po meni tri tipa at91 zvučnice.

Originalna-plastika u boji sa audiotechnica znakom i kantilever tanak sa tankom iglom. Takvu imam zelenu-dobar zvuk, kratko traje

Bijela plastika bez AT znaka sa alu kantileverom i igla koja je strojno upucana u kantilever tako da joj drugi kraj viri gore- te su najjeftinje ima ih za 12$

Ova kao u tebe- e ta je prava grafitni kantilever daje tvrdoću, bolja mi je nego originalna igla

Ima i jico, rega carbon itd.

Ja uz zelenu imam i plavu original AT sa crnim kantileverom i iglom, ta mi je bolje svirala od at95 na njoj vrtim najgore ploče sa njuškala, stotine sati i još je odlična. Mislim da se ta igla mogla nabaviti u sonus arta donedavno. Preporučio bi uzimati samo nju ili ovu kinesku (ali paziti koju!!).
Avatar korisnika
dredder
 
Postovi: 496
Pridružen: Sub tra 12, 2014 2:55 pm
Lokacija: Dubrovnik

Re: RIZ KZS62 ZVUČNICA

PostPostao/la Master of disaster » Pon sij 29, 2024 7:45 am

Znači i Audio Technica je otišla u kvasinu?
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: RIZ KZS62 ZVUČNICA

PostPostao/la dredder » Pon sij 29, 2024 11:36 am

Nije ako ne misliš za 10€ dobiti original koji dobro zvuči. Kome se daje 50$+ bolje još toliko pa dobiti nagaoku u pastelnim bojama. AT je nekakav industrijski standard milijuni primjeraka, koriste njihove generatore svi od goldringa do Clearaudio! Kopija je stotine. Za moju 520eb sam uzeo iz USA NOS igle od 120E bolja nego zamjenska nova vmn520 a duplo jeftinija. Za at91 traži atv3600 za at95 NOS vmn3400 Itd. Odlična mi je i atx5/7 DJ igla imam ja i nju (peticu) ima super pracenje i output od zdravih 5.5 mv. Još kažu da je raj sa crvenom microline iglom. Ma svašta ima kad se to proizvodi sto godina dosta igli je izmjenjivo međusobno trebalo bi istražiti pa se može ok proći i ne očekivati čuda. Ili jednostavno uzeti nagaoku :).
Avatar korisnika
dredder
 
Postovi: 496
Pridružen: Sub tra 12, 2014 2:55 pm
Lokacija: Dubrovnik

Prethodni

Vrati se na: Zanimljivi uređaji iz davnina

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost