Saba Meersburg 8

Re: Saba Meersburg 8

PostPostao/la Pao Pepeo » Sri lip 24, 2020 11:26 pm

pamook napisao:Bepone wrote:
daj stavi nekamo na jutub video kako si to dela, da kliknen miljon puti


i ja.... bar još toliko


jel si bas ti pamooce bepa ozbiljno shvatio !?!?!?!?!!?!? :o :lol:

da sam neku frezu , traktor radio ....
Pao Pepeo
 
Postovi: 2199
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Saba Meersburg 8

PostPostao/la Pao Pepeo » Sub lip 27, 2020 12:17 am

mislim da vanjsku farbu na kutiji 95% normalinih ljudi ne bi diralo znaci bacimo se na posao
zamjena kondenzatora i ostalo mogla bi potrajati do bozica pa da vas zabavim necime...

malo citajuci netom vidim da skidanje laka sa starih radija ekipa uglavnom radi sredstvom za topit farbu
ima smisla...
furnir je fini od oraha debeo svega 1mm i star 60godina , jednako kao i kutija... koja nije od nesto pretjerano debelog materijala
znaci vibraciona brusilica je opcija 50/50...
a bilo bi mi jako krivo biti u onih 50 koji odvale furnir ili nesto gore :?

prvo nisam krenuo jako.. vec na jedan mali rubni komadic od par cm2 isprobao kako to ide...
i bogami ima smisla
sredstvo za skidanje farbe ( imam neko hempelovo Absenta 9959 ) nanesem u malo debljem sloju i pustim da odstoji dobrih 15 - 20 min , kasnije se spatulom lako skida. Preporucuje se plasticna... ja je nisam imao ali pazio sam da onom metalnom ne ogrebem drvo
Ja bi savjetovao da se ide postepeno , male djelice od kojih 20 cm2
malo kasnije sto postruzem boju bi osmirglao povrsinu drva finim papirom ioprao je vodom

zaboravio sam reci , prije nego se sva farba skine mudro je zapisati si di su bile zlatne crte :character-oldtimer: :mrgreen:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2199
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Saba Meersburg 8

PostPostao/la Pao Pepeo » Sub lip 27, 2020 12:40 am

e sad... da se radio samo lakira prozirnim lakom napravila bi se velika greska
ne bi ispalo ni blizu kako je bilo u pocetku , odnosno bio bi puuuuno svjetliji nego prije
treba se drvo nekako potamniti
ja cu to probati odraditi nekim bajcom kojega sam nasao u bauh... naravno prvo se treba napraviti jedan test
za to imam jedan mali komadic ( mikro mikro ) oraha i jedan dio radija kojeg nisam postrugao
isto zanima me kako zlatna boja koju imam reagira s lakom
lak koji bi koristijo je akrilini dvokomponentni , koji naravno lagano topi moju zlatnu boju :? Ali ima nacina da ju sacuvamo , prije nego pocmem spricat kutiju crte cu lagano proci kistom i tankim slojem laka , jednom , dva puta . Recimo da se naviknu , metoda je isprobama i djeluje :hand:

Drvo koje imam je mrvicu svjetilje nego sto je radio , to isto trebam drzati u obziru
na komadicu drva napravio sam 4 nijanse ( u sredini su dvije ) Prvu naj svjetliju sam mazao sa bajcom razrijeđenim 50/50 sa vodom
odmah se vidilo da je bajc dosta taman

par sati kasnije kad se to sve upilo i osusilo napravio sam zlatne crte i lakirao
uglavnom dosao sam do zakljucka da trebam radio lagano potamnit
onaj ne lakirani dio na dasci sam si ostavio da mogu radit neku usporedbu dok budem bajco radio
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2199
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Saba Meersburg 8

PostPostao/la Pao Pepeo » Sri srp 01, 2020 11:39 pm

kutija manje vise napravljena
bajc sam za svaki slucaj razrijedio i malo vise od probnih pokusa
40/60 % vode i mislim da nisam fulao da je tonalitet ok
crte su mi mozda ispale mrvicu deblje... malo me to peklo prvi dan :mrgreen: ali naviknuo sam se
tko nezna nece primijetiti..
bilo je potrebno 4 ruke laka da se zapune pore drveta , sa zadnjom rukom nisam bas zadovoljan... :? na nekim mjestima se pozna kora od narance a na gornjoj plohi ima i po koj baloncic...
za to se nadam da necu sutra poceti govorit " tko bas ne ide gledat nece ni vidjeti..." i da cu popravit
za popravak mi treba polirka... :think: koju nemam , al mislim da cu se snaci i bez..
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2199
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Saba Meersburg 8

PostPostao/la Edison » Sri srp 01, 2020 11:46 pm

Pao, napravio si portal Glasa Istre... :lol:
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5683
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Saba Meersburg 8

PostPostao/la Pao Pepeo » Sri srp 01, 2020 11:58 pm

Edison napisao:Pao, napravio si portal Glasa Istre...


samo zato jer su se u zadnje vrijeme malo popravili... imali su period kad sam ih koristio samo za potpalu :D
Pao Pepeo
 
Postovi: 2199
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Saba Meersburg 8

PostPostao/la Bepone » Čet srp 02, 2020 8:27 pm

Pao Pepeo napisao:tko nezna nece na nekim mjestima se pozna kora od narance a na gornjoj plohi ima i po koj baloncic...
za to se nadam da necu sutra poceti govorit " tko bas ne ide gledat nece ni vidjeti..." i da cu popravit
za popravak mi treba polirka... :think: koju nemam , al mislim da cu se snaci i bez..

za kega je, dobro je, znos ti onu :lol:
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Saba Meersburg 8

PostPostao/la Pao Pepeo » Pet srp 03, 2020 2:19 pm

Bepone napisao:za kega je, dobro je, znos ti onu


Neznam dali ti je poznat osjecaj onome kao kad se setas negdije uz more ili prirodom , sve lijepo i bajno i uđe ti mali kamencic u patiku . Nije da nebis mogao nastavit s njime ... ali ....

Promjenio sam gotovo sve kondice ( elektrolite i folije ) osim jednog . Nemam ga doma i niti u nekom polu ducanu tu u puli. To je komdic u anodi EL 84 koji bi trebao biti 500pF . Ako se sjecate bilo je price o njemu u pocetku teme , jer ga je netko promijenio sa 1500 pF .
Doma imam 390 pF i 82 pf 400V , dali bi to moglo posluzit da skupa spojim i dali je tih 400 V uredu.

One sitne kondenzatore malih vrijednosti provjeravao sam jedino ako su bili pri ruci . One "nedodirljive " sam ostavio ipak na miru jer bi napravio vise steta nego koristi...

Također zanima me dali bi bilo dobro ocistit i kako kontakte koje radio ima na vise mjesta ?
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2199
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Saba Meersburg 8

PostPostao/la Edison » Pet srp 03, 2020 2:44 pm

Pao Pepeo napisao:Promjenio sam gotovo sve kondice ( elektrolite i folije ) osim jednog . Nemam ga doma i niti u nekom polu ducanu tu u puli. To je komdic u anodi EL 84 koji bi trebao biti 500pF . Ako se sjecate bilo je price o njemu u pocetku teme , jer ga je netko promijenio sa 1500 pF . Doma imam 390 pF i 82 pf 400V , dali bi to moglo posluzit da skupa spojim i dali je tih 400 V uredu.


Na anodi El34 ne bi trebalo biti vise od 330V pa bi mogli ovi tvoji od 400V. Samo pazi, to su izgleda polistireni i ne smijes ih jako zagrijati kod lemljenja. Nemaju uzalud onako duge nozice. Lemi ih na dugim nozicama i kratko vrijeme.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5683
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Saba Meersburg 8

PostPostao/la Bepone » Pet srp 03, 2020 2:56 pm

ne bi moglo.. napon na anodi u peakovima nije napon napajanja nego bar 50% veci 8-)
ako se uzme za 3x veci napon bit ce ok
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Refresh starih uređaja

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju