MALI DIV - GRUNDIG R30

MALI DIV - GRUNDIG R30

PostPostao/la tubeman » Pon stu 11, 2019 9:40 pm

Mali div je doista dobar opis ovog prekrasnog malog receivera s početka osamdesetih.

U to doba je već bilo doista svega ali smo se slijepo okretali prema dalekom istoku.
U blizini je bilo predobrih stvari ali Japanci su dominirali sa lijepim plastičnim njuškama, dobrim marketingom i prije svega cijenama.
Već sam više puta napisao da smo se svi okretali od uređaja na kojima je pisalo "GRUNDIG", "PHILIPS", "LOEWE" i sl. Tu i tamo su šanse imali pokoji britanski ili američki uređaj.
Možda je tomu pridonosila i cijena koja je bila nešto viša od japanskih uređaja, ali tad nismo bili svjesni da takva cijena nosi i kvalitetu, a i "imaština" je činila svoje.
Koja greška.... To neprekidno ponavljam jer sam i ja dugo bio pripadnik tog polja suncokreta :)

Uređaj je doslovno nabijen elektronikom, ali takvom koja i nakon 35+ godina ne zahtijeva baš NIKAKAV "racaping" ili nešto slično.

Tek malo brisanja prašine a i to minimalno jer se u tešku metalnu kutiju praktički ništa nije probilo.
Da, trebalo je zamijeniti bateriju koja čuva memorirane postavke. Još uvijek je pokazivala 2,3 V i vršila funkciju ( :) .
Refresh se uglavnom sveo na čišćenje, podešavanje prijemnika (u biti tek provjeru) i osvježavanja laka na kojem se vidjelo nešto malo tragova, pogotovo onih kad buvljački trgovci utovaruju i istovaruju iz svojih kombija i kamiona, a to u pravilu nije nimalo nježno :)

Receiver ima sve što treba imati : MM ulaz, AUX (tada Natpis CD još nije bio uobičajen natpis :) ), dva magnetofonska priključka (ovi su DIN) i izlaz za dva zvučnika
Uh, tek naknadno sam vidio da na gumbu piše TB/CD ;)
Ima 10 FM i 5 AM memorija.
30W po kanalu rade doista odlično a NITI JEDAN potenciometar ne škripi :)

Vrlo sam zadovoljan s njim pogotovo jer mu FM prijemni dio ima izuzetnu osjetljivost.
U podrumu se vrlo pristojno čuje ono što standardni uređaji niti ne sanjaju.
Trenutno dovršava 24 satni test i jako dobro mu ide. Za sad :)

Par slika:
Slika
Slika
Slika

Da ne zavara slika, uređaj je tek 30 cm širok.

Slika
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3119
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: MALI DIV - GRUNDIG R30

PostPostao/la beboni » Sub stu 16, 2019 9:15 am

Odlična je to švapska pila,ja slušam hr3 na grundig pojačalo v35 , tuner t35 i zvulje grundig box 650...i taj kombo zvuči odlično za tu lovu.
Doduše,sa t35 su zabrljali konekciju display sa pcb-om jer je par licni u ribon kabelu popucalo i izgubilo se pola segmenata u diplayu.Svaka preporuka za refresh,ali samo ono što se mora.

P0110904.JPG


[img]
s-l500.jpg
[/img]
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Tko rano poludi,život mu prođe u veselju.
Avatar korisnika
beboni
 
Postovi: 263
Pridružen: Pon stu 11, 2013 5:35 pm


Vrati se na: Refresh starih uređaja

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju