ONKYO Integra A-8850

ONKYO Integra A-8850

PostPostao/la audio kutak » Pon lis 14, 2019 8:57 pm

Nabavio sam nesto hifi komponenti pa medu njima i ovo pojacalo, ONKYO Integra A-8850

detalji na: https://www.hifi-wiki.de/index.php/Onkyo_A-8850

Uzeo sam ga kao neispravnog jer je ulazni selektor sam prebacivao kanale i prodavac nije imao pojma jel radi ili ne....
Onkyo-001.jpg


ovako je prijasnji vlasnik mislio rijesiti problem ulaznog selektora (ili netko drugi)
Onkyo-002.jpg

Onkyo-003.jpg



slijedilo je rastavljanje prednje ploce.... nije lako, ima par caka...
-treba par konektora pritisnuti da bi se oslobodile zice (NE SKIDATI PLASTIKU SA KONEKTORA, samo lagano odozgora prstom pritisnuti i zice se izvade lagano)
-gumbe od selektora zvucnika te od REC i PHONO selektora se jako tesko skidaju, gotovo nemoguce prstima... trik je u tome da se izmedju prednje Aluminijske maske i prednje stranice stavi drska srafcigera i polagano sa oble strane pritisne prema naprijed ili nazad i tako se prednja ploca skine sa gumbima
Onkyo-004.jpg


to je vec odvojena prednja stranica, skinuti kabeli te plocica selektora

a ovo je selektor ulaza ili rotary switch
Onkyo-005.jpg


a ovako izgleda kada se skine i rastavi...
Onkyo-006.jpg

Onkyo-007.jpg

Onkyo-008.jpg

slijedilo je ciscenje kontakata sa alkoholom i lagano sa finim smirglom (nisam imao tvrdu kozu ili nesto slicno)... te kontakt sprey (nisam ga imao i ne znam jel stvarno treba ili ne jer mislim da se opet skuplja necistca ako se posprica..... uostalom, nekako si mislim da je kontakt sprej za zmazane kontakte a ne ociscene...)

slijedila je ugradnja selektora nazad na plocicu i isprobavanje... super! vec sam se poveselio, selektor ne luduje, muzika dolazi... ali....
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Zadnja izmjena: audio kutak; Pon lis 14, 2019 9:11 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: ONKYO Integra A-8850

PostPostao/la audio kutak » Pon lis 14, 2019 9:10 pm

... ali, dolazi novi problem (izazov)... zvuk krci, izoblicen je...

pot za glasnocu uredno radi, ne prekida, ne susti.... sto sad?

probao sam DIREKT SOURCE prekidac i on je malo utjecao na zvuk... pogled na shemu i konzultacija sa prijateljem je izrodila vadenjem prekidaca van i njegovim ciscenjem...
Onkyo-009.jpg

Onkyo-010.jpg

Onkyo-011.jpg


prekidac je nakon ciscenja vracen u pojacalo i isproban... radi bolje ali... jos uvijek izoblicenja i kao da nema snage "da se zvuk probije van"...

nakon jos jedne konzultacije isprobani su releji izlaza.... rade, vrijednosti ok... ali, crv sumnje me je natjerao da ih skinem i premjerim, spule ok, kontakti drze...
vraceni nazad i isprobani u radu te sam unimjerom ispitao jel vode (polozaj diode na unimjeru).. sve ok... ali...
sada sam stavio unimjer na otpor i ponovo premjerio kontakte releja... katastrofa! relej za grupu A nije provodio jer je imao otpor na kontaktima od 2,9 i 3,5 ohma,
a za grupu B je imao 125 ohma i NEMA kontakta!!! nevjerovatno!!!! (releji su sa po dva kontakta!)
Prebrikao kontakte releja i ukljucio pojacalo..... psssssss.
nakon PLOPA dosla je fina i ugodna SADE sa pjesmom "Smooth Operator"... milina.....
novi releji naruceni...
Onkyo-012.jpeg


time je zavrsena prica o ovom pojacalu.... malo cu ga poslusati i ide dalje na prodaju...
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: ONKYO Integra A-8850

PostPostao/la tom_hifi » Pon lis 14, 2019 10:03 pm

Nije to niš čudno da releji odu. Potrošna roba. Ja to sve, po defaultu, mijenjam.

Inače, nisam baš nekaj Onkyo pojačala slušao. Radi dobro?
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5307
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: ONKYO Integra A-8850

PostPostao/la Master of disaster » Uto lis 15, 2019 12:56 pm

Ja sam imao takvo pojačalo i bio sam zadovoljan zvukom i snagom.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: ONKYO Integra A-8850

PostPostao/la audio kutak » Sri lis 16, 2019 9:51 am

tom_hifi napisao:
Inače, nisam baš nekaj Onkyo pojačala slušao. Radi dobro?


Ima snage, dinamike ali u mom malom dnevnom boravku zvuk ne dolazi do izražaja, ne mogu ni zvučnike pošteno razmjestiti.... Osobno za moj ukus, zvuk je malo svjetliji... Za pravo slušanje treba i prostorija i glasnije slušanje (u stanu imam tanke zidove pa ne mogu odvrnuti...)

Ima Onkyo i boljih pojačala.... Ali, sve je to stvar ukusa....
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: ONKYO Integra A-8850

PostPostao/la audio kutak » Sri lis 16, 2019 1:14 pm

Danas stigli releji (14-tog navečer naručeni i plaćeni) i pojačalo zgotovljeno.....

Na miru sam preslušao par CD-a , malo odvrnuo i dobio puno bolju sliku, više basa..
Za bolji utisak bih trebao spojiti bolji CD-Player ili gramofon....

Ovako mogu reći, ostavlja dobar i jak utisak...
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm


Vrati se na: Refresh starih uređaja

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju