Pioneer M-22

Re: Pioneer M-22

PostPostao/la ilimzn » Čet kol 14, 2014 2:57 am

NA kraju dolaze sitni ali bitni detalji :)
62.jpg

63.jpg

64.jpg


Ta-daaaa:
65.jpg


I eto ga na polaganom usviravanju. Potencijal je tu od prve, no cijela stvar nijer adila godinama, filterski elektroliti ce se morati usviravati kao da su novi.
Inace, par detalja oko topologije: na ulazu je jedini kondenzator u seriju sa signalom, sluzi za sprecavanje dolaska DC komponente. Radi se o folijskom konenzatoru, 3.3uF 100V. Iako je koristenje strujnog izvora u repu ulaznog diferencijala odavno bilo poznato, i cak koristeno u drugim pojacalima istog proizvodjaca, ovdje je tu otpor. Mnogi i danas tvrde da to zvuci bolje, i ovdje se vrlo vjerojatno radi o malo 'voicinga'. OStatak sklopa je prilicno 'skolski' i direktan, no opet, vide se tragovi promisljenog odabira komponenti. Kriticni otpori su neinduktivni metal film, na zalost jedan mali broj je trebao biti zamijenjen klasikom radi ujednacavanja kanala od kojih je jedan izmesaren. Elektroliti se koriste jedino i iskljucivo tamo gdje je prisutan DC napon i to na mjestima filtriranja napona. Svugdje drugdje su folije ili NPO keramike.
66.jpg

67.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
ilimzn
 
Postovi: 1194
Pridružen: Sri ožu 27, 2013 1:26 am

Re: Pioneer M-22

PostPostao/la ilimzn » Čet kol 14, 2014 2:58 am

tubeman napisao:A kada ti spavaš :?: :?: :?: :lol: :lol:


Rugala se sova sjenici da ima veliku glavu :twisted:
ilimzn
 
Postovi: 1194
Pridružen: Sri ožu 27, 2013 1:26 am

Re: Pioneer M-22

PostPostao/la Edison » Čet kol 14, 2014 8:27 am

Sto reci nego... Bravo! Lijepo si ga sredio i to opisao. Bas sam gustao dok sam citao... :D :clap:

Moze li fotografija prikljucaka i cijele "upravljacke ploce" malo iz blizeg?

Ilimzn, je li to tvoje pojacalo, ili si ga sredio nekom sretniku?
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5691
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Pioneer M-22

PostPostao/la pamook » Čet kol 14, 2014 8:41 am

Ilimzn - thx za ovu krasnu priču uz jutarnju kavu, uzivancija :obscene-drinkingcheers:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6279
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Pioneer M-22

PostPostao/la Khadgar2007 » Čet kol 14, 2014 9:55 am

Ilimzne, jel može malo pojašnjenje oko podloga za to-3 tranzistore jer koliko znam do sada to nigdje nisam vidio, Ako sam igdje upotrijebio kakvo to-3 kućište, probušio sam rupe za šarafe,izvode, stavio male plastične podloške da izoliram šaraf od hladnjaka(kao za to-220) i naravno liskun između tranzistora i hladnjaka i to je bilo to.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5749
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Pioneer M-22

PostPostao/la tom_hifi » Čet kol 14, 2014 10:11 am

Ovu temu sam duuuugo čekao :)

Ukoliko pojačalo nije dirano, servis istog izgleda prilično 'straight forward'. Nisam baš siguran da bih primijetio onu grešku s tvornički krivo spojenim tranzistorom :P Nema što, još jedan lijepi vodič što i kako i koliko treba biti koncentriran dok se nešto radi.

Nice work!
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5313
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Pioneer M-22

PostPostao/la tubeman » Čet kol 14, 2014 10:19 am

@Khadgar

Slika

Zamjenjuje sve osim izolatora :) :)
Ne trebaš se znojiti od muke što ih nemaš. To je simpatičan "profi" detalj zgodan za lakše servisiranje.
Drži se samo direktnog lemljenja :) :)
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: Pioneer M-22

PostPostao/la Master of disaster » Čet kol 14, 2014 1:04 pm

pamook napisao:Ilimzn - thx za ovu krasnu priču uz jutarnju kavu, uzivancija :obscene-drinkingcheers:


Uzeo si mi riječ iz usta :lol:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3257
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Pioneer M-22

PostPostao/la deleted user » Čet kol 14, 2014 1:20 pm

MoD svaka ti cast ako sad pijes jutarnju kavu... :lol:
deleted user
 
Postovi: 1624
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 4:11 pm

Re: Pioneer M-22

PostPostao/la ilimzn » Čet kol 14, 2014 2:23 pm

Edison napisao:Sto reci nego... Bravo! Lijepo si ga sredio i to opisao. Bas sam gustao dok sam citao... :D :clap:
Moze li fotografija prikljucaka i cijele "upravljacke ploce" malo iz blizeg?


Evo, ako ti ove mogu pomoci. s lijeva na desno: ulazi, zatim prikljucak za masu (GND), zatim prikljucci za zvucnike (podrzavaju banane) - na zalost jednom je 'odlutala' plastika, sto je standardna boljka ovih pojacala - zatim pilot lampica i na kraju prekidac za napajanje, okretni :)
68.jpg

69.jpg



Ilimzn, je li to tvoje pojacalo, ili si ga sredio nekom sretniku?

Pojacalo je moje, no ide u zamjenu za jednu Yamahu B2, vlasnik iste ima dvije, kao sto i ja imam dva M-22. A za razliku od mene on ima i pripadajuce pretpojacalo Pioneer C-21, pa me vec godinama nagovara na zamjenu :)

Inace, nakon cjelonocnog rada, pojacalo vec radi puno bolje. Detaljno, ali vrlo 'mirno', s izuzetno utegnutim i kontroliranim basom. Jako me zanima kako ce se nastaviti usviravanje...
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
ilimzn
 
Postovi: 1194
Pridružen: Sri ožu 27, 2013 1:26 am

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Refresh starih uređaja

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju