Pioneer SM 83

Re: Pioneer SM 83

PostPostao/la Pao Pepeo » Pon ruj 30, 2019 8:21 am

davorin napisao:Ako je cijela šasija od inoxa, ondatu nema nikakve površinske prevlake od galvaniziranog metala.


Istina za inox , ali ova sasija mi djeluje metalna pa kasnije pocincana :think:
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Pioneer SM 83

PostPostao/la davorin » Pon ruj 30, 2019 8:58 am

cappucino napisao:...I dok sam tražio pomoć od forumaša,neta,nekih lokalnih servisera, polako sam pokušavao sređivati šasiju. Poširglana suhobrusnim papirom gr400 I odma prelakirana prozirnim lakom za
Pao Pepeo napisao: INOX
INOX
. I dan danas se ne ljušti :dance: :dance: :dance:...

Pao Pepeo napisao: ...Istina za inox , ali ova sasija mi djeluje metalna pa kasnije pocincana :think:...

I meni se tako čini na izgled, ali postoji i mogućnost da je željezo galvanski presvučeno sa niklenom presvlakom ili čak onom od INOX-a.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6933
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Pioneer SM 83

PostPostao/la davorin » Pon ruj 30, 2019 9:05 am

cappucino napisao:...tada je krenula famozna priča o potenciometru glasnoče. Specifičan je po tome što se on zašarafi na šasiju a ukrasna maska na njega. Znači sama njegova osovina je duga. nravno 500k I razlika u kanalima preko 60% I uz to prekiada I nakon čiščenja.

Nisam nigdje vidio sliku kompletnog potenciometra, a zgodno bi bilo navesti i mjere: duljina osovine, duljina "vrata" (dio sa navojem), promjer i duljina tijela potenciometra (ukoliko je to važno radi smještaja unutar šasije?), ima li prekidač (ako ima onda navedi uključuje li se rotiranjem ili izvlačenjem osovine?), ima li izvode za "loudness equalization" itd.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6933
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Pioneer SM 83

PostPostao/la Bepone » Pon ruj 30, 2019 4:34 pm

ca to jos dela ???? kafe, zmeri naponi i prati shemu! videt ces problem ce se sam nac!
meri DC napon pokle veznog kondenzatora, videt ces ako ga ima, da vezni "pusca", visoki napon u sljedeci stupanj i remeti radne tocke
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Pioneer SM 83

PostPostao/la cappucino » Pon ruj 30, 2019 9:23 pm

Šasija nije nikako od inoxa. Jako je magnetična :mrgreen:
Tijelo potenciometra nije problem.Mjesta ima. Problem je što je stručan majstor- NE JA!- otpilio centralnu osovinu za koju se pričvrsti dugme potenciometra.
Drugi problem je dužina navoja samog "vrata osovine".
Isti pot nema prekidač za napon.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1613
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: Pioneer SM 83

PostPostao/la cappucino » Pon ruj 30, 2019 9:26 pm

Usporedba "kanala".
Kako se pot okreče, oscilacije su na momente i dvostruko reazličite!
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1613
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: Pioneer SM 83

PostPostao/la cappucino » Pon ruj 30, 2019 9:27 pm


I kako to izgleda za montažu.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1613
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: Pioneer SM 83

PostPostao/la cappucino » Pon ruj 30, 2019 9:33 pm

Inače potenciometar šaljem na "sjever" da ga se osposobi. Budete obavješteni ;)
U međuvremenu ponoviti ću mjerenja i prekontrolirati još pokoji element ispod haube.
Hvala ovom forumu i dobrim ljudima ipak sam stekao neko znanje i sada znam npr, što je vezni kond. :shhh:
2009g kad sam kupio taj isti amp... nijesam znao podosta što sada znam...iako sam još daleko od "znam". Rekao bih, učim…
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1613
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: Pioneer SM 83

PostPostao/la Bepone » Pon ruj 30, 2019 9:46 pm

Ma ca ne mores kupit neki stereo pot? Danas hi imas zilijun vrsta, poglej pod tube town de, ili banzaimusic , siguro ces nas nesto slicno?
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Pioneer SM 83

PostPostao/la Bepone » Pon ruj 30, 2019 9:50 pm

cappucino napisao:Inače potenciometar šaljem na "sjever" da ga se osposobi.…

ja glasan za khadgara, on je kupi ur3znicu 1,2,mm i se zive podvrste :lol: ako on ne more narezat novi pot, ne more niki!!
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Refresh starih uređaja

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju