Tokarilice za drvo

Re: Tokarilice za drvo

PostPostao/la Toma » Pet vel 01, 2019 10:32 am

Ima samo su previse masivne a meni je radiona malena.Pa moram cilo vrime premistat alat,ovisno koji koristim
Toma
 
Postovi: 506
Pridružen: Čet pro 22, 2016 11:53 pm
Lokacija: Split

Re: Tokarilice za drvo

PostPostao/la Bepone » Pet vel 01, 2019 10:39 am

tetris :lol:
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Tokarilice za drvo

PostPostao/la Pao Pepeo » Pet vel 01, 2019 11:09 am

Bepone napisao:pun oglasnik je starih tokarilica od prvomajske rasa, koje ce trajat baren jos 940 godina (radjene su za 1000 g trajnosti, pa za jedno 20,30 god ce trebat mozda neko kablovinje promijenit )
ima i onih CNC jeftino, ke su krepale a treba samo novu logiku ugradit i znat programirat preko kazeta


Prvo dobar stroj uvijek kosta...
Drugo na stroju za zeljezo jako je ne prakticno a i tesko tokarit drvo
Oduzima vise prostora i vremena , tesko bi se napravili slozeniji oblici , strojevi su glasniji i ugl . Neprakticni
A uzet stari Cnc sa zastarijelom i neispravnom automatikom za tokarit drvo je psihodelija teska... :shock:
Bepo se voli salit :D
Pao Pepeo
 
Postovi: 2200
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Tokarilice za drvo

PostPostao/la Master of disaster » Pet vel 01, 2019 11:58 am

Bepone napisao:pun oglasnik je starih tokarilica od prvomajske rasa, koje ce trajat baren jos 940 godina (radjene su za 1000 g trajnosti, pa za jedno 20,30 god ce trebat mozda neko kablovinje promijenit :lol: :lol: )
ima i onih CNC jeftino, ke su krepale a treba samo novu logiku ugradit i znat programirat preko kazeta :lol:


Umjesto programiranja preko kazete staviš programiranje preko LP-ja, pa možeš programirat skrečanjem :mrgreen:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Tokarilice za drvo

PostPostao/la Pao Pepeo » Čet ožu 21, 2019 6:08 pm

jedna moja zanimacija koja mozda bude nekome interesantna jer je u diy duhu i ima malo onog...
nije zato sto nemam , nego zato sto nedam :mrgreen:
pokusati cu napraviti od drveta jenu pogonsku remenicu koja bi trebala gurat kopacicu
na staroj hondinoj mio kopacici od davno mi je riknuo motor i sad bi ga probao zamijenit s jednim MAG 1026 8ks koji je bio prikljucen na neki agredat , pumpu ili sl.
pogonsku remenicu mogao sam dati nekome da mi istokari ali ovako je zabavnije i sigurno jeftinije
remenice od drva ( hrast ) radio sam i ranije , i pogonske i samo natezace ( sa lezajevima u njima ) neke su stare i 15 godina i u funkcionalnom su stanju
doduse nikad jos nisam radio za ove snage i za remen od 17mm , ali vjerujem da ce drvo izdrzat ( barem cu uskoro saznat :pray: )
drvo sam koristio neko tropsko naj tvrđe koje sam doma imao
ali remenicu ne bi krenuo raditi da nisam imao aluminisko tijelo koje ide na konus radilice , na njega kako se vidi nadogradio sam ostalo
remenica se ne bi također mogla napravit da nisam imao potrebu rastavit cijeli motor , imat radilicu na raspolaganju je pomoglo
dok sam spajao sendvic limova i drva sve sam lijepo namazao epoxi ljepilom , odmoci nece a mozda i pomogne...
kod tokarenje se trebalo pazit da se iz prve napravi tocno ( V od klina ne smije biti vece nego predviđeno ) , jer kasnije popravka nema...
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2200
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Tokarilice za drvo

PostPostao/la Pao Pepeo » Čet ožu 21, 2019 6:09 pm

freza ce biti u Mad Max stilu sto mi se i sviđa :D
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2200
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Tokarilice za drvo

PostPostao/la Zmajz » Čet ožu 21, 2019 7:20 pm

A oće li se s tom frezom moći ufrezati rupe za zvučnike na šperu?
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: Tokarilice za drvo

PostPostao/la Pao Pepeo » Čet ožu 21, 2019 7:32 pm

Zmajz napisao:A oće li se s tom frezom moći ufrezati rupe za zvučnike na šperu?

pa gledaj.. ako ti tolerancije nisu previse stroge nesto ce se iskopat sigurno ;)
Pao Pepeo
 
Postovi: 2200
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Tokarilice za drvo

PostPostao/la Bepone » Ned ožu 24, 2019 2:01 am

Hehe ako ne pase na tvoju stavit cemo na moju!! Ca je vec napuknulo?? Stavi si pol miljarde vida prevec?? :P
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Tokarilice za drvo

PostPostao/la Bepone » Ned ožu 24, 2019 2:02 am

Fali i piano finish! P.s. Kakav je audiofilski minimum??
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Pomagala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost

cron