Opremanje radionice

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la Edison » Uto stu 21, 2017 12:25 am

Bepone napisao:ja se raspistoljio pa uzeo 2 komada


Rasipnice... :lol:

I je sam narucio dva, ali jos nisu stigli. Za te pare ne uspijem lokalno nabaviti ni 20% dijelova, a o plocici da i ne govorimo...
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5681
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la Khadgar2007 » Pon pro 25, 2017 10:46 am

Prije kojih tjedan dana uletilo mi ovo na jednoom oglasniku. Amerikaner "broja" 120mm u promjeru sa prirubnicom. :) Napokon nešto da me malo pokrene u izradu jednog hobi tokarskog stroja. Već dugo gledam po oglasnicima nekakve amerikanere i po ebayu ali po oglasnicima ne znaju za ništa manje od 160mm a na ebayu kada se uzme i poštarina dođe me na isto kao da ga ovdje polovnog kupim,a pitanje kako ga je kinez ili indijac složio i koliko će trajati.

amerikaner 1.jpg


amerikaner 2.jpg


amerikaner 3.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5722
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la Khadgar2007 » Pon pro 25, 2017 10:54 am

Isto tako sam na poslu sa dva neispravna frižidera labanio dva ispravna kompresora/motora pa je također u narednoj petoljetci plan da se napravi jedan mali bešumni kompresor za ispuhivanje prašine i ako se nađe neki malo veći spremnik da posluži za nešto sitno pofarbati.

motorić za kompresor.jpg


P.S.
Itekako sam svjestan da ću imati moguću bombu pored sebe ili već gdje će mi kompresor stajati pa će ovo bome biti napravljeno po PSu, ventili, regulatori sve na svojim mjestima.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5722
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la Zmajz » Pon pro 25, 2017 10:56 am

Autoguma na felgi s dva ventila može poslužiti.
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la Vulkanizer » Pon pro 25, 2017 1:17 pm

Khadgar2007 napisao:Isto tako sam na poslu sa dva neispravna frižidera labanio dva ispravna kompresora/motora pa je također u narednoj petoljetci plan da se napravi jedan mali bešumni kompresor za ispuhivanje prašine i ako se nađe neki malo veći spremnik da posluži za nešto sitno pofarbati.



P.S.
Itekako sam svjestan da ću imati moguću bombu pored sebe ili već gdje će mi kompresor stajati pa će ovo bome biti napravljeno po PSu, ventili, regulatori sve na svojim mjestima.

Ma kakva bomba ? Za rezervar nađi neku čličnu bocu , stijenke bar 2 mm i nema šanse da ćeš je napumpati do točke pucanja , jedino što može prsnut je kava spojna cijev ili fiting i ništa se dogodit neće ,osim što će pištati zrak .Ovakvim kompresorom zaboravi neka velika farbanja al tamo gdje ne trba velika kolićina zraka je odlična stavr . Ja u hobi sobici imam jednog koji mi služi za airbrush a valjda već petnaestak godina. Sve što mi je bilo potrebno za izradu našao sam kraj kontenjera ;)

kompresor.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Once there was a way to get back homeward
Avatar korisnika
Vulkanizer
 
Postovi: 311
Pridružen: Pet stu 27, 2015 9:04 pm

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la Khadgar2007 » Pon pro 25, 2017 1:48 pm

Inače imam poznanika koji se bavi montažom klima uređaja pa možda bi mogao takvu bocu nabaviti. E sada pročitao sam da su te boce za jednokratnu upotrebu pa koliko su sigurne za ovako konstantnu upotrebu ne znam.

Inače kako si rekao da imaš to već 15tak godina, kakvo je stanje sa bacanjem ulja u zrak, jer svi ti motori bacaju ponešto ulja. Jel dovoljan neki filter na izlazu i koliko često dolijevaš novo ulje u motor?
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5722
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la Vulkanizer » Pon pro 25, 2017 2:37 pm

Ulje nisam doljeva nikad , doduše promini sam jedan kompresor i to odma u početku . Jednostavno je presta radit ,a bilo mi je lakše sa nekog frižidera skinut drugi kompresor nego gledat zbog čegane radi .I nisam imao problema sa uljem u zraku .Jedino sam na dnu boce stavio jedan vijak kroz koji mogu ispustit kondezat .Ali ovaj kompresor sam koristio smo za airbush . Tako da se nikad nije imao priliku pošteno zgrijat . Bocu od 3 L napuni na 5bar za tri minute a to je meni bilo dosta i za po sata brushom.
Problem sa kondezatom imam na velikom kompresoru , jer on radi intezivno , i zagrije se pošteno . Tu imam poseban rezervar za odvajanje kondezata.Osim ulja još veći je problem voda koja se kondezira iz zraka . Tu postoje i posebi filtri , ima ih za kupit u raznim prodajnim centrima .I

Svojevremeno kad sam se bavio dosta limarijom i lakiranjima auta , čak sam bio napravio i filter sa aktivnim ugljenom . Ali u biti se sve svodilo na redovito čiščenje i nedozvolit pregrijaanje kompresora . Nažalost lakirelske šprice zahtjevaju ogromne količine zraka , a za to mi se ćini da frižiderski kompresor baš i nije neko riješenje .
Once there was a way to get back homeward
Avatar korisnika
Vulkanizer
 
Postovi: 311
Pridružen: Pet stu 27, 2015 9:04 pm

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la Edison » Pon pro 25, 2017 3:11 pm

Khadgar2007 napisao:Inače imam poznanika koji se bavi montažom klima uređaja pa možda bi mogao takvu bocu nabaviti. E sada pročitao sam da su te boce za jednokratnu upotrebu pa koliko su sigurne za ovako konstantnu upotrebu ne znam.


Stavi plinsku bocu. Imali su toga neki branitelji, a mislim da su im trenutno visak... ;)
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5681
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la Pao Pepeo » Sub sij 13, 2018 9:54 pm

pamook , pamook !!! naso sam pilice u bauh... tri tockice :D
sve su iste , one deblje koje ti preporucujem...( bilo je i tanjih) s tankim se teze drzi pravac a i s ovim mozes radit ostre zavoje bez problema...
60 kn, 12 kom to ce mi trajat masu...
ako nemas di blizu uzmem ti ja tu pa posaljem postom
ako se nisi vec snaso...
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2199
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Opremanje radionice

PostPostao/la pamook » Sub sij 13, 2018 10:22 pm

:D oooo, prohhon :lol: ... thx mladić, za sada imam par probnih od kojih sam probao niti jednu (osim malo rezanja oko onih drvenih umetaka za kutiju s EL95, nisam ni upalio pilu vise), pa ako zatreba - vikat cu! Za sada mi nije preša :D

al hvala ti u svakom slučaju :obscene-drinkingcheers: :obscene-drinkingcheers:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6276
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Pomagala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju

cron